1. KAPITOLA - Jak to všechno začalo

7. march 2010 at 18:13 | Maggie |  They go their way
Ahoj takže tady je první kapitolka. Není moc záživná, ale pak mám pocit že by jste se v tom kapku neorientovali. Takže ať se vám líbí a komentujte.... Děkuju vaše Maggie

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoPan Silent utíkal do astronomické věže jak nejrychleji dokázal. Jeho dlouhý černý plášť vlál za ním. Pod pláštěm měl přiléhavé hnědé kalhoty a hnědé triko plochá hnědá čapka splývala s dlouhými polo vlnitými vlasy a tak tvořila jakoby hnědý výstupek na jeho hlavě, který vypadal velmi zábavně. Když konečně Leopold Silent vyběhl 222 schodů ocitl se v podivné místnosti.Pan Silent utíkal do astronomické věže jak nejrychleji dokázal. Jeho dlouhý černý plášť vlál za ním. Pod pláštěm měl přiléhavé hnědé kalhoty a hnědé triko plochá hnědá čapka splývala s dlouhými polo vlnitými vlasy a tak tvořila jakoby hnědý výstupek na jeho hlavě, který vypadal velmi zábavně. Když konečně Leopold Silent vyběhl 222 schodů ocitl se v podivné místnosti. Byla kruhová a přesně uprostřed byl malý stoleček za stolečkem seděla jakási osoba. Nebylo jí vidět do tváře a přes mnoho vrstev všelijakých látek a oblečení co měla na sobě nebylo poznat jestli je to muž či žena. Jediné co bylo velmi zřetelně rozpoznat byla malá stářím scvrklá ruka kterou měla osoba položenou na stolečku vedle křišťálové koule, která byla plna, pro Leopolda, jen plná kouře. Avšak osoba viděla i obraz a děj. Po nekonečných 15 minutách se osoba otočila na Leopolda.
" Co byste si ráčil přát pane Silente?" i normálnímu člověku by při vyřknutí této věty přejel mráz po zádech a Leopold měl co dělat aby neutekl.
" To velmi dobře víš Ansipalo!" Leonardovi už přeskakovali nervy pro svého pána by udělal cokoliv ale tohle bylo už přespříliš, ať si sem příště zajde sám. Možná by si byli rovni. Totiž aby jste rozuměli když na vás Tom Raddle neboli lord Voldemort promluvil, vstávali vám všechny chlupy a nejraději byjste dali do zaječích a něc podobného dokázala s vámi udělat i Ansipala. Ano věštkyně Ansipala, které bylo snad 120 let.
" Vím toho dost na to abych tě tady odsaď vyhnala jedinou větou, tedy spíše by jsi utíkal sám. Ale to že po mě něco Raddle chce to je mi novinka." Ansipala nebyla zlá stavěla se na obě strany podle toho co kdy kdo potřeboval, ale přece jen Raddla se bála. Byl to velmi mocný kouzelník a jedinou její výhrou nad ním byla její vše vědomost. Větu kterou právě řekla, byla naprostá lež. Věděla moc dobře, proč tady Leopold byl a dokonce znala i odpověď. Ale v tuto chvíli Raddlovi pomáhat nechtěla věděla že teď dělá škody až až a tak ho chtěla přelstít svojí neznalostí. Věděla že Leopold jí na to skočí citila jeho strach, který mu naháněla, ale pokud by potom přišel sám Raddle věděla že by neměla šanci…Ale přece jenom se rozhodla dát těm mladíkům dostatek času….
" Pán zla mne posíla abys mi vyřkla věštbu."
"Jakou věštbu?" Dělal překvapenou Ansipila.
" Víš moc dobře jakou! Pán zla sílí ale zatím se jeho síli neprojevili zatím sbírá síly, ale ještě před hlavním útokem chce vědět co mu stpjí v cestě pro plné ovládnutí tohoto světa." Měla z něj pravděpodobně vyjít hrůzostrašná hrozba, ale Leopoldovi jen strachem přeskakoval hlas. Tomu se Ansipila vysmála.
" Chachacha… Vyřiď svému pánovi, že má pravděpodobně špatné zdroje jelikož já jsem poslední dobou nevyřkla žádnou věštbu. To bych si snad pamatovala nemyslíš? Tak blbá zase nejsem."
" Tím to ještě neskončilo….." řekl Leopold otočil se na podpatku a vyšel z místnosti.
Ansipila zůstala sama. Začala tedy přemýšlet o věštbě kterou nedávno vyřkla.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Betty Betty | 7. march 2010 at 18:25 | React

zajímavý,jsem zvědavá jak to bude dál

2 Betty Betty | 7. march 2010 at 18:25 | React

PS: je super že sis založila blog

3 Maggie Maggie | 7. march 2010 at 18:27 | React

děkuji moc moc moc... XD

4 Betty Betty | 7. march 2010 at 18:36 | React

[3]: vážně nemáš zač

5 Lexie Lexie | Web | 7. march 2010 at 20:42 | React

Voila a je to tady. Od začátku co jsi řekla že píšeš povídku jsem byla zvědavá jaká bude, ale věděla jsem, že bude jedna z nejlepších, které jsem četla a nemýlila jsem se protože už od první kapitoly je to poznat. Ty jména jsou úžasná a celkově to působí skvělým dojmem, jako začátek nějaké napínavé knížky. Takže to schrnu - rychle druhou kapitolu.
BTW - Konečně jsem viděla Nine:D - vím, že to sem nepatří, ale já ti to musela říct(Vim že sem blázenxD)

6 Maggie Maggie | Web | 8. march 2010 at 14:56 | React

abych se nazačala červenat... na děkuju moc, jste mi suprovou podporou a taktrochu mě to nakoplo udělat další díl...

7 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 11. march 2010 at 20:51 | React

pekná kapitola :-):-), idem na ďalšiu :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement