2.KAPITOLA - Láska a nenávist v Godrikově dole

8. march 2010 at 14:47 | Maggie |  They go their way
Ták je tu druhá kapitolka, myslím si že se mi celkem povedla tak snad se bude líbit i vám.... Momochodem na třetím díle se pracuje nevím jestli to ještě dnes stihnu ale zítra už by zde mohla být.... Čtěte a komentujte. Vaše Maggie
P.S.: Chtěla bych ji věnovat Lexie, Bety, Báře a v neposlední řadě Terezce, která se mnou musí trpět..... XD


"HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" . Tento výkřik se roznesl domem Párkrových v 07:15. Byly to dvojčata Melisa a Elisabet. Ani jedna se nemohla dočkat až k nim na dnešní noc přijde Lili a přespí u nich na zítřejší ráno kdy se kolem desáté vydají na nástupiště 9 a ¾ a konečně pojedou do Bradavic.

"HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" . Tento výkřik se roznesl domem Párkrových v 07:15. Byly to dvojčata Melisa a Elisabet. Ani jedna se nemohla dočkat až k nim na dnešní noc přijde Lili a přespí u nich na zítřejší ráno kdy se kolem desáté vydají na nástupiště 9 a ¾ a konečně pojedou do Bradavic.
S pokřikem pokračovaly, až do té doby než vyběhly snad nikdy nekončící schody do podkroví, kde měly ložnice jejich dvě starší sestry Samantha a Barbara. Elisabet byla statečnější a tak si vzala na starost Samanthu a na Melisu tedy zbyla Barbara. Přes všechen ten hluk co nadělaly po cestě do ložnic, se ani jedna ze sester neprobudila, včera v noci totiž měli divokou noc spolu s Poberty a Jamesovými bratry - dvojčetem Jefrsem a mladším Danielem. Samantě bylo včera 17 a tak se to muselo pořádně oslavit navíc, jak řekl Sirius užívali si "poslední dny svobody". Kdyby jste teď zašli na jejich oblíbené místo na okraji malého jezírka nedaleko Godrikova dolu pravdě podobně by ste našli na zemi se povalovat všelijaké druhy alkoholu od ohnivé whisky až po mudlovský božkov.
Každé z dvojčat zvolilo jinou techniku vzbuzení. Elisabet věděla že Samatha je velký spáč a tak zvolila její oblíbené polití vodou. Zato Melisa vzala pírko z fénixe a jemně Barbaru šolichala pod nosem dokud se nevzbudila. Přibližně za 10 vteřin obě dvojčata vyběhla z pokoje a za nimy letěli polštáře knihy a občas i proud vody vyčarovaný Samanthou , která od včerejška již mohla čarovat a náramně si to užívala, navíc extra silným proudem vody až nepřiměřeně oplatila svým milým sestřičkám její mokrý budíček. Ve chvíli kdy děvčata už jen blbla, vešla do chodby jejich matka Matra. Byla v překrásném županu který byl až na zem a měla roztomilé papuče - růžové ve tvaru králíčka…
" Co se to tady děje?" Sice se zlobila ale stejně se láskyplně podívala na Sam s Bárou a dvojčata promočená až na kůži.
"Tak a máte po srandičkách" neodpostla si Bára a zašklebila se na dvojčata.
" Tak to se pleteš mladá dámo" zarazila ji matka " a tohle si jedna z vás dvou uklidí." Barbara se prosebně koukla na Sam a ta se dala do uklízení pomocí jednoduchých formulí. Když Marta viděla jak nepořádek rychle mizí, otočila se znovu na Barbaru: "Jinak dnešní ráno se doufám nebude alespoň mé přítomnosti opakovat, takhle se zřídit a to ti je teprve šestnáct.Samantho neříkal jsem ti snad že s tebou na tu párty Barbaru pustím, jen když mi zaručíš že se neopije???" A vyčítavě se podívala na nejstarší dceru, která byla v jednom kole s uklízením, ačkoliv stála na jednom místě dalo jí to celkem zabrat, aby vše i když s kouzly, uklidila. Když už si myslela, že je dostatečně klizeno otočila se na matku, usmála se jako andílek a nevinně řekla.
"Ale maminko, tato dívka je jíž dost stará na to, aby se ubránila Potterovic klukům a Blackovi , kteří do ní lili ohnivou whisky s nějakým hnusem snad po hektolitrech…"
V tu chvíli toho bylo na Martu již moc. Otočila se a přes dvě patra zakřičela na svého muže, který si v klidu četl denního věštce. "Phile , řekni něco tomu Jonathanu Potterovi . Ať si dá ty svoje vejrostky do kupy…"
"Ale no tak Marto, přece nemohu zabránit Jamesovi a Jefrsovi aby mi zkazili mojí dokonalou dceru…" a ironicky se usmál na svou manželku, která již nasupeně sešla schody a těď se chystala připravovat snídani…..

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Mezitím o pár domů dále:
Parvaty Potterová připravovala snídani pro sedm hladových krků a to svého muže Johna syny Jamese a Jeferse, Daniela a Jamesovy tři kamarády Remuse, Petra a Siriuse, který byl něco jako její čtvrtý syn. Pocházel z čistokrevné rodiny stejně jako byli Potterovi ale na rozdíl od nich si rodina Blacků moc zakládala na čistokrevném původu. Siriuse jeho matka vydědila, když mu bylo patnáct, vlatně od začátku jeho života ho nikdy neměla moc v oblibě nebyl tak zkažený. A tak když jednoho dne Sirius přišel za Jamesem, jestli by u nich mohl jednu dvě noci přespat, právě od té doby byl u nich stále až na občasné výpadky většinou kvůli nějaké slečně… Ale to samozřejmě Parvaty dělala, že si myslí, že je u rodiny a vyřizuje něco důležitého. Z jejího přemýšlení ji vytrhlo zavrzaní dveří. Ohlédla se a spatřila Petra všichni jeho kamarádi nejspíše ještě spali, to jediný Petr dělal Parvaty společnost v brzkých ranních hodinách, ale jeho důvody byli jen ty, že Petříček velmi rád papal.
"Co si dáš Petře?" zeptala se ze slušnosti Parvaty, ale bylo vlastně jedno co mu dá, za to byla Parvaty velmi ráda nemusela hned po ránu vymýšlet nějak extra úžasnou snídani, Petr totiž sdlabl cokoliv. Jak předpokádala místo odpovědi jí přišlo jen jakési zamručení, které mělo asi značit, že je mu to vlastně jedno. A tak před něj položila talíř s toasty. Petr se do něj s chutí pustil a Parvaty si kněmu sedla. Už dlouho jí tížila jedna otázka.
" Víš Petre všimla jsem si, že poslední dobou se trochu kluků straníš, nestalo se doma něco?" Věděla, že Peter to nemá jednoduché žil se svou tetičkou, rodiče ačkoliv byli oba kouzelníci, zemřeli na naprosto klasickou smrt a to infarkt. Příčinu jejich infarktu bylo milostné vyčerpání, jak se dozvěděla minulý silvestr, kdy se Sirius s Jamesem opili a sami jí to přišli vyzvonit a měli z toho náramnou prču…. Nad touto vzpomínku jen zakroutila hlavu, ale přesto se jí po tváři rozlil lásky plný úsměv… Když se vrátila zpět do reality všimla si, že Petr přemýšlí nad odpovědí.
" Víte, asi jsem se do někoho zakoukal." Při této větě se jeho tlusté tvářičky začervenaly.
" A dokoho?" v Parvaty se právě probudila ta zvědavá nebojácná puberťačka, kterou byla do doby než se jí narodila dvojčata James s Jefersem.
" Víte, správně bych ji asi neměl vůbec znát. Znáte moji tetičku se svojí mánií po čisté krvi je stejně dotěrná jako Siriusova matka" Při vzpomínce na tuto velmi ráznou ženu se jen zatřásl.
" Mě můžeš říct vše,neboj klukům to neřeknu…"
" Ne, že bych vám nevěřil, ale…."

" Tak já ti to usnadním, budu hádat a uvidím, jestli jsem se trefila…."
" Takže je to někdo z Godrikova dolu??" Viděla jak Petr jen nešťastně přikývl a tak se dala do dalšího hádání. " Znám jí" Petr jen přikývl " je to někdo z tohoto náměstí??" Parvaty se rozzářili oči jako malému dítěti, když má dostat svou první zmrzlinu v životě, když uviděla zničené přikývnutí malé zrzavě špinavé hlavy. " Je to někdo od Párkrů?" poprvé nalezla odpor " takže Sinsnovi?" Sinsnovi byli jejich další sousedé měli dvě dcery Mary a Dary, byli to dvojčata a upřímně byli dost hezké. Když však uviděla Petrův obličej který kývnul z leva doprava, zatajila dech zbývala už jen jedna rodina na jejich náměstí ve které byli dívky " Lili???" zeptala se napřímo už by chápala proč byla tak zarmoucen.,Lili totiž velmi dlouho obdivoval její syn James. No obdivoval, asi tak čtyři roky jí uhání jako ovčácký pes zběhlou ovci, ale stále mu unikala díky tomu získala Lili své sympatie u Parvaty, jelikož jejím synům ještě neodolala snad jediná dívka kromě Lil a Samanthy.
"Ne.." odpověděl trochu vylekaně. Petr věděl, že na Lili nemohl Jamesovi nikdo šáhnou, navíc se mu ani nelíbila. Parvaty se už už nadechovala k otázce, ale v to chvíli do jídelny vtrhli Sirius s Jamesem a zanimi Jefres, Daniel a Remus ten jediný pozdravil a popřál dosti vyjevenému Petrovi dobrou chuť.
" Tak jak jste se vyspali pánové?" Zeptala se zvědavě jediná žena tohoto domu.
" Já skvěle, dík za optání mami." To byl Daniel, jako jediný totiž včera večer abstinoval. Musel….
"Nemáte tady nějaký led?" Zeptal se rádoby nenápadně Remus Parvaty, ale pozdě Sirius si ho všiml a nenapadlo nic inteligentnějšího než přijít až těsně k Remusovi a do ucha mu zakřičet " Tady má někdo asi trochu opici nebo se snad mýlím??? No jo když pán pije jednou za sto let tak se nesmí divit." A s pošklebkem raději uprchl na zahradu je pravda, že Remus včera seděl u baru celou dobu hlavně se Samanthou a pili jednu sklenku whisky za druhou ale Samntha jak sama řekla je vychovaná samotným Jamesem a Siriusem, takže jí pár panáku neskolilo k zemi na rozdíl od Remuse, který se po 8 panácích válel na zemi a všemu se podivně chichotal. Tuto vzpomínku by nejraději vymazal z paměti jak sobě tak i svým přátelům.
Po té co i Remus s obrovským kusem ledu zasedl ke snídani se Sirius vrátil do jídelny a zasedl na opačný konec stolu než Remus, jen pro jistotu. Ještě by se mi to vlče pomstilo, pomyslel si a hladově se opustil do toatů které naštěstí Parvaty dodělala, jelikož Petr téměř všechny snědl……..

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

"Lilyan Evansová! Okamžitě vylez z tý koupelny!" zařvala Petůnie na Lili který byla k koupelně už asi čtvrt hodiny. Vlastně by mohla být kdekoliv jinde, ale zrovna tady se jí dobře přemýšlelo, navíc tím nehorázně rozčilovala Petůnii a tak zde hodlala zůstat. Přemýšlela o včerejší noci málem se stalo to, co nikdy nechtěla dopustit. Včera v jejím trochu podnapilém stavu totiž málem ale vážně málem padla kolem krku Jamesovi Potterovi tomu idiotovi, co jí neustále zval na rande. Už čtyři roky mu odolávala a byla na to pyšná ovšem, ačkoliv to nikdy nechtěla přiznat James se jí poměrně líbil jen nechtěla být ta jedna z milion které neodolali těm jeho stupidně rozcuchaným vlasům. Kdyby se alespoň choval jako Jefres. Sice to byl stejný magor jako James, od toho to taky byli dvojčata, ale když přišlo na dívky muselo se uznat, že se k nim choval naprosto skvěle, netahal jen jednu za druhou do postele jak Black. Když měl Jefres holku vydžela mu aspoň na 2 týdny. To Jamesovi vydžela dokonce čtyři roky ale ten jeho přístup typem " Hej Evansová, poď se mnou na rande!"ona vážně nebrala jako druh jak pozvat někoho na rande. Najednou se jí obrázek její věčného ryvala ,ale taky největšího idola rozplynul to totiž Petunii ruply nervy a kopla do dveří.
" Být tebou sestřičko, vyzkouším Bombardo! Ale teď jsem si uvědomila, že ty vlastně nekouzlíš.." Lili svojí starší sestru nesnášela a Petunie nesnášela Lili. Jenomže Lili měla podporu od rodičů a nechávala jí na plné čáře sežrat, to že ona je něco víc než Petunie. Obě k nenávisti měli nejden důvod.
Tak třeba Petunie nesnášela Lili hlavně, protože byla vybrána do školy čar a kouzel. A co jí nejvíce dožralo bylo to, že se kvůli její milované sestře, kterou její rodiče zbožňovali přestěhovali do tohohle zapadákova jako je Godrikův důl.
Lili zase Petůnii nesnášela, protože se stala místní dívkou se kterou se hodně mladých kouzelníků rádo vyspalo ,když měli depku. Ve společnosti čarodějky by si to nikdo snad krom Blacka nemohl dovolit ovšem Petůnie čarodějka nebyla a tak spala s kde kým a ani nevěděla, jak se jmenuje. A proto ji Lili nesnášela protože z ní nikdy nemohla dostat, jestli se nevyspala s Jamesem. O Siriusovi věděla sám se jí pochlubil, ale pak dodal, že by byl radši kdyby na tý louce bylo ona. Což ji více než potěšilo, protože to řekl před Jamesem.

 

2 people judged this article.

Comments

1 Lexie Lexie | Web | 8. march 2010 at 16:02 | React

Skvělý, skvělý skvělý. Jo a jen tak btw - nestěžuj si, že mi máme v povídkách moc jmen a přečti si tu svojí:D. Ale jinak vážně úžasná kapitola a rychle piš další.

2 Maggie Maggie | Web | 8. march 2010 at 16:33 | React

snažim se...

3 Betty Betty | 8. march 2010 at 19:24 | React

wow, vážně super,hned mam lepší náladu po tý stupidní úvaze. piš rychle další

4 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 11. march 2010 at 15:45 | React

Je to pěkná děkuju za věnování :D
spřátelíme jo?

5 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 11. march 2010 at 21:03 | React

pekná kapitola :-):-), idem na 3. kapču :D

6 Bára :) Bára :) | 30. august 2010 at 13:32 | React

je to bomba :) hned du číst další :) akorát sem měla vymyslenej podobnej začátek tak to musim vymyslet ňák jinak :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama