4.KAPITOLA - Ohnivý pohár

11. march 2010 at 15:00 | Maggie |  They go their way
Takže je tady čtvrtá kapitolka. Sice se to hlavní dozvíte až na konci ale mě se stejně moc líbí.Chtěla bych j věnovat opět Lexie a Betty a doufám že Lexie zruší toho zaracha....
Děkuju všem co si tohle přečtou vaše Maggie


" Nesnáším první dny ve škole!" ozvala se Sam ze své postele myslela si, že bude vzhůru první… Omyl Lili už běhala po pokoji a připravovala si všechny věci a při tom mumlala názvy předmětů co dnes mají. Sam natáhla ruku na svůj noční stolek a z hromady obalů§ od čokolád a podobných věcí, které včera s Lili stihly sníst, vyhrabala svůj rozvrh byl úplně stejný jako Liliin.
Od 09:00 do 10:30 - Pečování o kouzelné tvory
11:00 - 12:00 - Jasnovidectví
Oběd
13:25 - 15:00 - lektvaryTak to se dá přežít… Poté co se obě dívky zkrášlily a oblékly Všly na snídani. Po cestě potkali Jamese s Jefresem. Místo toho aby se k nim připojily šli pomalu za nimi a poslouchaly je..

" Ale brácho, dokážeš si předtavit ty davy holek co se na tebe budou lepit.."

" Jo to dokážu, ale přemýšlel jsi co těm davům řekne Lili?"
" Třeba bude taky v davu.."
"Tak to pochybuju… Hlavně vzpomínáš si jak se chovala včera večer, když jste sše o tom jen bavili s Siriusem, dokážeš si představit jak se bude tvářit, až vás uvidí jak házíte ty lístky do toho poháru?"

Jak vás snad do toho jdeš s náma ne? Všichni Potterovic se přihlásí… Dokonce i Daniel se rozhoupal, Ale stejně si myslím, že o mě má Evansová strach… " Při této větě už se Lili neudržela a přidala do kroku… Byli už ve velké síni když je Lili došla a bez jediného slova vrazila Jamesovi facku. POak s klidem v duši odešla a sedla si kousek od Pobertů. Při cestě na své místo stihla ještě spražit Siriuse, který se smíchy válel pod stolem, vražedným pohledm a Remusovi pokynula na pozdrav.
" Proč já ze cviku nevyšel…" udiveně koukal James na Lili. A prosebně koukl na Sam, který se chláma asi stejně jako Sirius..¨
" Víš paroháči my šli celou dobu za tebou…" řekla Sam a sedla si vedle Lili a tím naštěstí zabránila si tam sednout Jamesovi…
V ptůběhu snídaně naednou v celé síni zavládlo ticho, Brumbál totiž povstal a chtěl něco říci. Bylo nezvyklé Brumbála vidět na snídani, ale všichni žáci to přikládali skutečnosti, že dnes je přci jen velký den a měli pravdu.
" Vážení žáci," začal Brumbál " dnes se bude konat slavnostní odhalení Ohnivého poháru v této síni od 14:00 proto jsou všechny dnešní odpolední hodiny zrušeny… " v síni zavládl jásot….
Jefres se naklonil ke svému bratrovi a potichu mu zašeptal do ucha " Jdu do toho…"
Odpoledne po obědě chtěli zůstat v síni a počkat si na slavnostní zahájení TTK ( turnaj tří kouzelníku ), ale McGonallová e vyhodina na chodbu a tak šli na tu hodinku dolu na pozemky k jezeru.Venku bylo slunečno, tak si celá parta sedla k jednomu dubu poblíž jezera. Sam se bavila se Siriusem o svým nejbližších objevech a on jí sdělaval která dívka by se mu hodila.. Ti dva spolu od 6. Rořníku tvořily tým na balení… Samno že každý by si vystačil sám, ale ve dvojci měli větší pravděpodobnost úspěchu, vybírali si navzájem partnery a podobně. Sam byla vlastně Sirius Black v dívčí podobě, ale neby tak profláknutá přece jenom Sirius Black je jméno, které se léoe pamatuje.. Lili si sedla k Remusovi a probírali nějaké věci do školy mimojiné i Jamese. Lupin se snažil přijít na kloub tomu co Lili ví o TTK a
chtěl si pomoci přes Jamese a proč na ně tak včera vyjela…. Jefres odešel do společensky schánět si nějakou dívku se kterou by strávil část pobytu v Bradavicích a tak James zůstal sám,. Vrtalo mu hlavou, proč mu dnes dala Lili facku, že by o něj vážně měla strach? A co myse latou obludou a co se bude dít kdyby ho vybrali na TTK a co se mu tam může stát. Když přemýšlel koho by tam mohli vybrat na TTK napadi ho samozřejmě Sirius a Jefres a on samosbou.Měl o ně strach co když má Lili pravdu a je to velice nebezpečné věděl, že se bude přihlašovat i Daniel ale o něj strach neměl bylo mu 15 a James předpokládal, že když e hranice od 15 tak budou vybírat především z šestých a sedmích ročníků, přeci jenom toho umí více než pátý ročník…. Pak kalk přemýšlet nad další věcí co řekl Brumbál, že se bude konat tornaj ve famfrpálu. Nedokázal si předsavit jakl ty drobounké dívky z krásnohůlek budou hrát proti Kruvalu. Věděl že tito hoši si neberou servítky a už vůbec ne když budou třeba jen na chvíli prohrávat. Z těchto myšlenek ho vytrhl příchod dvojčat. Melisa si k němu přisedla a Lis započala konverzaci.
" Tak co přihlásíš se do TTK?"
" Samo sebou, určitě to alespoň zkusím." Přitakal James a při těchto slovech se podíval směrem k Lili vůbec ho nevnímala byla zabraná do debaty nad hypogryfama s Lupinem…..Možná naštěstí.
" Já se chtěla taky přihlásit" řekla zklamaně Lis " ake ten páprda mi to překazil o blbý dva měsíce… Ale alespoň se pokusím o to hrát ten famfrpál už s vámi mluvil Brumbál?" Když uviděla Jamesovo zakývaní hlavou jako ne opět soustila.." Já se ptala… Jak to bude a on mi řekl, že by to měl říci jen kapitánum, ale když ani jeden neprojevil svůj zájem " při těchto slovech si nemohla odpustit vyčítavý pohled na Jamese, " řekl mi to. Prý se nejdříve sehraje Bradavický turnaj každá kolej proti každé koleji a pak nejlepší kolej proti ostatním školám Kruval i Krásnohůlky tento turnaj udělali na svých školách ještěě o prázdninách a sem do Bradavic jel jen jeden tým od každé školy." Když dokončila James na ni vyvalil oči. Tušil že to bude výběr ale myslel si že se z každé koleje vezmou ti nejlepší a ti budou hrát proti školám. Neudivilo ho. Že to Brumbál Lis řekl, protože James ji minulý rok jmenoval jeho zástupcem. Věděl to jen on a Brumbál když musel na pár dní odject za rodinou. Kvůli náhlému úmrtí své babičky Merionet a pro případ, že by se něco dělo s jeho týmem se měl Brumbál obrátit právě na Lis . Brumbál byl při jeho slovech celkem překvapen Lis byla totiž v týmu nejmladí a byla tak pouhý rok, ale James mu s klidem v halse řekl, že hned po něm je to ta nejlepší hráčka, ketrou kdy měl, Lis byla na Postu střelce a většina bodů uhraných při zápasech byla jen díky ní.
" A víš proč ti to Brumbál, řekl?" Zeptal se narovinu jestli jí to Brumbál neřekl.
" Ne nevím, o by to nikomu jinému neřekl?? Vždyť říkal že to může říci jen Kapitánům a to je blbost, pritiže by to znamenalo, že bych byla kapitán což je ještě větší blbost, protože jsi to ty…" Dívka opravdu nechápala kam tím James směřuje
" Lis pamatuješ si jak mi minullý rok umřela bábinka?"
" No jasně asi tak dva měsíce s ani jedním z vás nebyla řeč, dokonce jsi si přestal šímat i Lil a to je co říct.."

" A pamatuješ si jak jsem asi na týden odjel?"

"Hm…"
"
Týden před jsem tě jmenoval zástupcem kapitána, řekl jsem to jen Brumbálovi možná od něj ví ještě McGonallová, ale nikdo jiný to neví, odůvodnil jsem to tím, že jsi nejschopnější hráč z celého týmu." Pak dodal " Teda hned po mě.."
" A neděláš si srandu, že ne?"
" Ne, ale myslíš, že y jsi si to mohla nechat pro sebe a moc to v týmu neřešit nevím jak by se přes to někteří přenesli. Jen buď v záloze a kdyby se mi kdykoliv něco stalo, přebíráš vedení a tak určuješ náhradníky…"
" To je super!" vřískla Lis a objala svojí sestru
" Co je super?" Zeptala se zvědavě Sam.
" Ale nic. Měli bychom už asi jít chci být první kdo vhodí ten blbej papírek do toho poháru…" prohlásil James a tak se všichni vydali do Velké síně, když tam dorazili byla síň už přeplněná k prasknutí.
PO chvíli si Brumbáll sjednal pořádek
" Vítám vás všechny na slavnostním zahájení Turnaje Tří Kouzelníků!"

Třikrát zatleskal a před ním se objevila vysoká dřevěná zdobený krabice. Ťuknul do ní hůlkou a ta se začala rozpadal do jemného namodralého prášku který se postupně šířil velkou síní a každého z přítomných obdařil různými pocity. Někteří cítili odvahu, někteří smutek a jiní zase chtíč. Když se každý nabažil nového pocitu pohlédl zpět k Brumbálovi, před kterým se tyčil obrovský stříbrný pohár ze kterého plýli modré plameny jenž ozařovali blízké okolí modrým světlem. Většině studentům spadla čelist dolů. Bylo to něco úžasného. Na poháru bylo znát jeho stáří byli tak vyryty obrázky rostlin blesků a všecho možného a pak uviděli studenti jak v pravém dolním roku modře září datum 3.9.1979 př n.l..
" Ano" řekl Brumbál. " Pokud jste si všimli letošní TTK je neprosté výročí je to totiž 20. tý ročník. A proto ten Famfrpálový turnaj. Letošní ročník bude kvůli svému výročí opět jeden z nějtěžších takže si to opravdu velice řádně rozmyslete. Od zítřka můžete vhazovat své jména do poháru a v pátek v 14:00 opět zde. V tomto týdnu, kdy se budete moci přihlásit se bue pohár nacházet v nepoužívané učebně, která bude propojena s touto síní. Její dveře byli zazděny ale ta místnost je tam stále již zítra uvidíte její polohu" Po dokončení této věty se pohár propadl do země a síň se opět zbarvila do žluta..
" Páni tichošlape, jakto že o tý místnosti nevíme??" Zeptal se udiveně James…

" Neboj dočkej času jako husa klasu" Prohlásila Lili a ostatní na ní divně koukli jelikož jakožto kouzelníci toto přísloví neznali. První se vzpamatovala Sam a dodala. " spíš jako Jelen Lili!" vykřikla a raději se dala do běhu Lili ji kupodivu nepronásledovala a jen se pousmála…..
 

2 people judged this article.

Comments

1 Lexie Lexie | Web | 11. march 2010 at 16:05 | React

Mag, mag, mag. Je to úžasný a díky za věnování(hurá vzpomněla jsem si), ale měla bych jednu malou výtku - je to první kapitola ve které bylo opravdu hoooodně chyb a občas se to vážně špatně četlo, ale jinak bážně skvělý.

2 Lexie Lexie | Web | 11. march 2010 at 16:06 | React

no vidíš a já napsala bážně - samozřejmě jsem myslela vážně

3 Betty Betty | 11. march 2010 at 16:41 | React

úžasná kapitola, ale lexie má s těma chybama pravdu. nikdy jsem si jich nevšímala, ale teď jich tam bylo fakt docela dost
Děkuju za věnování

4 Bonbooonek Bonbooonek | 11. march 2010 at 20:17 | React

nestíhám...nezabíjej mě....J8 za nic nemůžu! Dělam si ty podělaný poznámky pro Šéďu...přečtu si to o víkendu (doufám)...

5 Maggie Maggie | Web | 11. march 2010 at 20:20 | React

TAKŽE ZA PRVÉ. CHyb jsem si vědoma a zkusímtn příště po sobě přečist... omlouvám se moc moc moc... za druhý nikdo se zabíjet nebude!!! a za třetí děkuji moc za pochvalu... ste suprový...

6 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 11. march 2010 at 21:15 | React

krásna kapitola :-), dúfam, že čoskoro bude ďalšia :-)

7 Maggie Maggie | 11. march 2010 at 21:20 | React

předpokládám, že pak po víkendu by mohli být takd další dvě možná tři... XD

8 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 17. march 2010 at 14:45 | React

máš tam hroznou spoustu překlepů..

9 Bára :)* Bára :)* | 30. august 2010 at 17:12 | React

hej zlato nebudu vopakovat to co psaly holky :) ale jinak to bylo super du číst hnedka další :) jo jinak asi se zatim pokusim napsat jenom další jednorázovku...zkoušela sem psát 1 kapitolu a vůbec mi to nešlo takže uvidíme :D

10 Maggie Maggie | Web | 30. august 2010 at 23:31 | React

to zvládneš!!! 100% jenom nad tím musíš chvíli přemýšlet a nejlépe znát konec pak jde všechno nejlíp!!! nicméně jak jsi na tom s svým blogem?? tu jednorázovku musíš uveřejnit fakt ale!!! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement