7.KAPITOLA - Šampioni

18. march 2010 at 16:07 | Maggie |  They go their way
TAkže je tu další kapča. Dopufám, že jsem splnila všechny připomínky a bude se vám líbit. Chci ji věnovat Lexie, Bety a Bonboonkovi a komentujte. díky vaše Maggie

V poledne přišla Sam za Siriusem, Remusem a Jamesem na ošetřovnu.
" Ahoj, dobrý den madam, chtěla jsem se zeptat, zdali už třeba Siriuse pustíte? Dnes je totiž slavnostní oznámení šampionů.."
" Ano, ano, o tom vím, byla u mne profesorka McGonallová a ptala se jestli někoho z nich pustím." Řekla celkem nakvašeně madam Pomfreyová.
" A?"
" Pan Black může jít jen mi tady dělá bordel a škrábance se mu již zahojili pan Lupin má zlomenou klíční kost, která už mu téměř srostla a ta prokousnutá ruka… no řekněme, že se pan Black umí ovládat jelikož mu naštěstí nic neukousl a tak tedy také můžeš jít, jelikož pana Lupina znám a vím, že nebude dělat vylomeniny a že si přijde pro lektvary, ale pan Potter nepřipadá v úvahu ještě se mi neprobudil z bezvědomí přijďte zítra snad mu bude lépe.
Šli tedy na oběd. Po cestě minuli Melisu.
"Omluvíte mne na chvilku?" zeptal se Sirius, Sam věděla co jde udělat stejně tak jako Remus. Pokývali na něj a šli dál.
" Jak si nás našla?" nedalo Remusovi.
" Potkala jsem Perta, jinak byl se na vás ráno podívat všichni jste spali, hrozně ho to mrzí.. Vůbec nevěděl, co má dělat, Lily přišla s tím, že poté co jsem odešla se zhroutil. Jo a jinak, co chcete říct ostatním? Nemysli si že se nebudou ptát.."
" Už jsem nad tím přemýšlel a vážně nevím, asi jim řeknu téměř pravdu.."
" Cože?"
" Říkám téměř, domluvil jsem se se Siriusem a říkal, že by bylo nejlepší kdybychom jim řekli, že jsme byli v zapovězeném lese a že na nás zaútočil trol…"
" Tak to ti nesežerou, už z důvodu, že kdyby na tebe zaútočil trol tak jsi byl sám sežrán!"
" Dobře, takže…. Jsme byli napadeni nějakým zvířetem. Což je vlastně pravda" Remus se vinil z toho co se tam stalo, myslel si, že kdyby … vždyť ani nevěděl co kdyby… Bylo mu z toho na nic za celé ty hodiny se James neprobral z bezvědomí a Remus se bál jestli ty hluboké rány nemohli způsobit to, že bude též vlkodlakem. To mu však okamžitě vyvrátila madam Pomfreyová, ale stejně se o něj moc bál i když byl rád, že mu zabránili v tom, co chtěl udělat, nebo spíše jeho vlkodlačí pudy chtěli udělat. Sam si všimla jeho pohledu chtěla ho nějak povzbudit.
" Remusi ty za to nemůžeš, to mě tak napadá ty víš, že to byla Melisa, ale nevíš kdo byl ten druhý nepoznala jsem ho…"
" Ne vážně nevím.. Promiň"
" Proč se omlouváš?"
" Já nevím třeba proto, že jsem ti málem sežral sestru?!" řekl naštvaně Remus, ale už v jeho hlase zněla trocha sarkasmu a to bylo velice dobré znamení….
Šli tedy na oběd. Po cestě minuli Melisu.
" Omluvíte mne na chvilku?" Zeptal se Sirius a když viděl důvěřivé pohledy obou kamarádu, vydal se za Melisou. Bavila se zrovna s nějakou dívkou asi tak ve stejném věku. Sirius chňapl po její ruce a přitáhli ji k sobě mezitím té dívce, která podle kravaty chodila do Havraspáru, řekl " Prosím, tě omluv ji na chvilku!" Dívka při jeho slovech jen tupě přikývla a šla svou cestou.
" Siriusi co to děláš?" Ptala se zmateně Melisa.
" Co to dělám? Co to dělám?" Sirius ačkoliv to byl začátek jejich rozhovoru už začal být hysterický. " Já se na rozdíl od někoho nepotuluju v zapovězeným lese s nějakým nemachrovaným týpkem asi tak 15 kilometrů od bradavické brány o ÚPLŇKU!" Sice šeptal, ale jeho hlas byl velice rozčilený. " Ty jsi nás viděl?" " Viděl? Viděl, díky vašemu randíčku leží James v bevědomí na ošetřovně já mám rozdrápaný záda a Remus o tom ani nemluvím!" Tedˇuž se neudržel a řval na celé kolo, při vyslovení Jamesova jména se souvislostí je v bezvědomí na ošetřovně, se několik dívek na něj vyjeveně podívalo ( což nebylo moc dobré znamení!) Pro Melisu to byl šok největšího kalibru. Jen zalapala po dechu vy,anila se Siriovi ze sevření a utekla kamsi postraní chodbou. SIrius nechtěl ji nějak vyhodit z míry aby si to dávala vinou, i když se na tím teď zamyslel tak přesně tohle bylo to, čeho chtěl docílit… Otočil se a vyšel opačným směrem, než Melisa a to do velké síně na oběd. Přišel k ostatním a sedl si vedle Lis.
" Kde máš Melisu?" Zeptala se Elisabet a koukala se zájmem na Siriuse.
" Já nevím, nejsi to náhodou vždy ty, kdo má svoje dvojče při své pravici?"
" Jasně, jenže já vás viděla a co je vlastně s Jamesem." Při tomhle dotazu na sebe Sam s Remusem koukli typem " a je to tady".
" Víš" ujala se slova Sam " tvoje nejapná sestra byla v noci s někým na randíčku v zapovězeném lese. No a kluci tam náhodou taky byli a…" Prosebně se podívala na Remuse.
" A viděli jsme je, chtěli jsme je nechat na pokoji, když jsme viděli jak nějaké zvíře na ně chce zaútočit a tak jsme jej museli zastavit no a James za ní málem dal život teď leží v bezvědomí na ošetřovně a.."
" … a tvoje sestra se ani neomluvila!" vykřikl velice rozrušený Sirius…
" Vždyť ani nevěděla, že jste tam byli" obhajovala svou sestru Sam.
" Jo" řekla Lis a pokračovala s trochu zkoumavým pohledem. " Ale včera byl úplněk, nemýlím-li se snad? A co jste tam teda dělali vy? A proč je Remus měsíc co měsíc na ošetřovně a …" zalapala po dechu došlo jí to. Nestalo se poprvé, že kluci podcenili její inteligenci na blondýnu byla až moc inteligentní.. Teď se však ozvala Lily, která celou dobu nečině sledovala jejich rozhovor, se chtěla celou dobu dozvědět, proč její kamarádka včera v noci odeběhla ze společenky a nic jí neřekla a konečně jí došli ty pitomé přezdívky, které s neopatrností používal především Sirius a James.
" Remusi, proč jsi nám to nikdy neřekl?" neudržela už svoje myšlenky jen ve své mysli.
" Lily, musíš pochopit…" Remusovi už došlo, že to obě ví a není nutno se před nimi schovávat.
" Víš, myslel jsem si, že byste si to špatně vyložili a třeba se se mnou přestali bavit."
" Nesmysl, vždyť je to celkem normální." TO se zase inteligentně ozvala Lis a když viděla Remusův pohled dodala " No dobře tak zase normální to není, ale má to něco do sebe… Teď sice nemůžu na nic přijít, ale určitě je to v něčem dobrý"
" JO až mě začneš štvát, tak tě Remus sežere" Řekl s pobavením Sirius.
To si Remus nenechal líbit a tak odpověděl. " No aspoň by to byla novinka, víš o tom, že psí maso je moooooc dobrý?" V tu chvíli Siriusovi zmlklo.
" Takže, pokud to chápu správně" ozvala se zase Lily " tak to zvíře jsi byl ty… Ale to znamená, že Jam-Potter je poškrabanej od tebe? A nemůže z něj být taky vlkodlak?"
" Neboj Lily, jen sem ho poškrábal, musel bych ho kousnout."
" A jak to, že nejsou mrtví, teda myslím, odolal by jsi snad lidskému masu?"
" No vlastně jsme neregistrovaní zvěromágové"
Další šok, ale holky to přijmuly celkem v klidu mysleli si, že dnešek jim už žádná překvapení nepřinese a tak se Lis jen zeptala. " A v co se měníte?"
" Já v černého psa" ozval se Sirius a pak dodal " a James, ať vám to řekne sám když bude chtít, nevím jak by jeho šance u Lily" a podíval se na dotyčnou, která ho jen spražila ostrým pohledem " zvýšili, kdyby věděla v co se mění…"
" Hm…. Já to vím bude to kuře, protože nic ponižujícího neexistuje.." Zuvažovala na hlas Lis díky čemuž se Sirus i Remus ( a to už je co říct) skáceli pod stůl. Mezi záchvaty smíchu bylo slyšet jak Sirius říká " James…. Ha… ha…. Já …. Z… te.. tebe… nem…ů..žu… Ná puťa puťa!!"
Pak si ještě dlouho povídali, když si všimli, že se celé bradavice začínají shromažďovat v síni. Bylo totiž za pět minut dvě a začalo slavnostní vybrání šampionů TTK.
" Vítám vás zde, Teď se dozvíme šampiony letošního TTK. Až někoho vylosujeme, ten dotyčný projde těmito dveřmi." A ukázal na malá dvířka, která tam ještě před chvíli nebyla. Při jeho slovech se ze země opět vysunul Ohnivý pohár a začal červenat. Za chvíli vylétl první papírek
"Loisa de Morphe!" Vykřikl Brumbál a od Krásnohůlského stolu se zvedla překrásná blondýna v červeném stejnokroji a vyšla vstříc malým dvířkám. Pohár znovu zčervenal a tentokrát se zvedl jaký si Petr Pavlovič Gragorovski, který tvrdě došel ke dveřím a zmizel za rámem. Nervozita se dala ve velké síni krájet, teď měl přijít na řadu jejich šampion. Pohár opět zčervenal a Brumbál chytl malí ohořelý papírek a zvolal.
" JAMES POTTER!"
 

1 person judged this article.

Comments

1 Lexie Lexie | Web | 18. march 2010 at 17:27 | React

wow, tak to jsem nečekala- vlastně ani nevím proč, ale vážně jsem nečekala, že vybereš Jamese
nádherná kapitola

2 Maggie Maggie | Web | 18. march 2010 at 20:27 | React

a koho jsi myslela že vyberu?

3 Lexie Lexie | 19. march 2010 at 7:42 | React

[2]: já si myslela, že vybereš třeba Daniela nebo někoho prostě úplně jinýho

4 Betty Betty | 19. march 2010 at 15:07 | React

já jsem teda docela čekala, že vybereš Jamese, takže mě to moc nepřekvapilo
kapitola se mi opět líbila (jsem ohromně originální)

5 Maggie Maggie | 21. march 2010 at 17:05 | React

to kdyby jsi viděla některé moje komentáře tak ty vaše jsou naprosto orignální výtvory, ketré mají cenu číst... XD jinak děkuju moc a s Danielem mám rochu jiné plány no uvidíš...

6 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 27. march 2010 at 10:22 | React

:D jsem nemožná, já vím...co ty písmenka? Ne že bych si stěžovala...

7 Maggie Maggie | Web | 28. march 2010 at 17:10 | React

cože? asi budu vážně blondýna páč nechápu co tím chtěl básník říci.:-(

8 Maggie Maggie | Web | 28. march 2010 at 17:11 | React

myslíš to TTK? to je Turnaj tří kouzelníků...

9 Bára :)* Bára :)* | 30. august 2010 at 17:40 | React

hej hltam jednu kapitolu za druhou...Eště že si nevybrala Siriuse :)to bych pak o něj měla strach :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement