9.KAPITOLA - Blízký neznámý, známý nenáviděný

11. may 2010 at 10:34 | Maggie |  They go their way
Ahojky!! Otevřete šampańské, pějte chvalo zpěvy, ne to nemusíte, ae 100% buďte rádi, jelikož je tady další kapitolka! Je to 9. kapitola, jak už jste si určitě všimli. Ačkoliv není vůbec nějaká spešl číslem myslím že je spešl tím jak je dlouhá. Předem se omlouvám, ale neměla jsem to srdce ji rozdělit na dvě poloviny jak jsem původně chtěla udělat. Příští kapitole už by měl začít trochu více děj. Podle mě je tahle kapitola skvělá a vyjímečná svým dějem. Ačkoliv jsou tam scény u kterých budete asi zvracet, jelikož jsou strááášně trapný, myslím že se vážně povedla... No dost samochvál, snad nějakou cválu budu číst i od vás, kdo to čtete. Tak mi tu nechte nějaký ten komentáříček, vždycky potěší, i když jsou tam výtky. Wow! tohle je ten nejdelší úvod do povídky jaký jsem kdy měla a tak bych chtěla věnovat povídku všem kdo tohle meje kecání celé přečtli ale jmeovitě bych chtěla věnovat Lexie, jelikož mě svým posledním komentářem dokopala, k tomu abych to napsala ve Wordu a pak nje tady člověk, kterému jsem ještě nic nevěnovala a udivuje mne že to vůbec čte... TAkže moje milá sestřičko, jestli jsi se prokousala až sem tak tě obdivuji a věnuji ti tuto kapitolu, protože je podle mě jedna z nejlepších co jsem zatím napsala... TAk jste zvědaví jetsli jo tak tady ji máte.... 
Vaše Maggie

9.KAPITOLA
Blízký neznámý
Barbara seděla v opuštěné a nepoužívané učebně
poblíž havraspárské koleje. Ano, koleje, kterou milovala, ale též ji nesnášela. Díky své inteligenci se dostala do Havraspáru , ale tím se i distancovala od svých sester a Pobertů. Možná kdyby byla v Nebelvíru, nechodila by sem a nepřemýšlela o chlapci, kterého obdivovala, nenáviděla, zbožňovala jeho inteligenci a nesnášela jeho ignoraci a povýšenost, se kterou tvořil nerozlučnou dvoji. Byl ji blíže než ostatní, a přeci byl tak daleko.
Nevídala jej často.
Dvakrát týdn
ěna hodinách obrany proti černé magii a to jí nestačilo. Chtěla víc. Podívala se na zmačkanou sukni,
za
čala přemýšlet zda-li si jí vůbec všiml…..
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

Lily sed
ěla ve společence před sebou rozloženou knihu ve které hledala účinky Mandragory na seminární práci. Mandragoru probírali ve druhém ročníku a od té doby o ní nezavadila ani jedním očkem. A ačkoliv měla práci odevzdat v pondělí, což byl následující den , neměla napsanou ani čárečku. Štvalo ji to, stále musela přemýšlet o novém šampionovi TTK. Bála se o něj? Ano, i ne…. Nesnášela ho přeci! Nebo ne? Ne, určiěho nenesnášela ( divný slovo co? Nenesnášela, ale kdo mě zná pochopí!) vlastně se jí dost zamlouval i když se stále choval jako malé dítě když byl s Balckem.

Black letos se n
ějak sklidnil, jestli měla správné zdroje, tak
nikým dlouho " nechodil". Že by se nám ten nejúžasn
ější z Blacků zamiloval?? Nad touto myšlenkou se zašklebila.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Sam šla po chodbě směrem k Nebelvírským kolejím byla se podívat za Jamesem, Zítra ho měla Poppy pustit!
Když míjela rohový chrli
č do někoho vrazila.
" U Agripových trenek! Co tady do prdele stojí za nemehlo???" Když stočila oči neuviděla nikoho jiného než Srabuse!
"Párkrová"
"Srabus!!"

" Nenau
čili tě doma, že krvezrádci jako ty , by se měli přede mnou plaizt po kolenou??" Byl dost rozčílený Sam ho i chápala, před chvíli potkal Siriuse, který si ho celkem podal. Vlastně si za to mohl sám. Sirius ho zvedl do vzduchu a jako obvikle mu stáhl, samozřejmě
kouzlem kalhoty… Ale Srabusovi v
čera došlo spodní prádlo a tak byl více nahý a ponížený než obvykle. A proto si hodlal svou zlost na někom vybít!
" Ty mě nebudeš poučivat o tom jak se chovat!" Už se skoro otáčela když náhle si vzpoměla, proč si nerýpnout, když je tak krásně rozčílený??
" A Srabusi měl by se sebou něco dělat, měla jsem pocit, že vidím holku! Ano, ano, tam na chodbě! Tak pá holčičko!"
" Tak tohle jsi přehnala! Crucio!"
Než se Sam otočila zasáhla ji kletba. Byla zvyklá na tuto kletbu. Dokonce ji několikrát postihla ze stejných rukou, ale tentokrát byla mnohem, mnohem silnější. Byla hnána zlostí, pomstou a ponížením, a proto byla téměř nesnesitelná. V halvě si vzpoměla na léto asi v čtvrtém ročníku ano, byl to čtvrtý ročník. Byli na prázdninách u Blacků. Nejdříve se Paní Blacková zdráhala, ale pak když zjistila, že je Sam z kouzelnické rodiny nakonec ji přijala… To bylo poslední léto, které tam Sirius strávil celé. Se Sam tam jela i Barbara. Jednoho dne Bára omylem rozbila nějakou vázu či co to bylo. A Paní Blacková ji měla potrestat, ale Sam to vzala na sebe. Tenkrát ji ta kletba málem zabila. Rodičům to nikdy neřekla. Teďměla stejný pocit. Cítila jsk její tělo opouští život. Její muka byla ukončena mužským hlasem.
Jakoby z dálky slyšela:
" Experiarmus! Srabusi to jsi chlap? Ne, nejsi
vi
ď? Ani nehraješ fér, ale co by se dalo čekat od takový zelený svině a skety jak jsi ty že? Takže Crucio jo? No mohl bych vyzkoušet něco na oplátku já na tobě? Třeba taková ta jak se jmenuje pomopz mi! Myslím že začína na A…."

Potom už jen t
ěžkopádné kroky z dáli přerušovali
krev beroucí
dív
čí řev, který vycházel z jejího podvědomí, čím více ten řev sílil tím více slabá byla. Ano, přesně tenhle řev vydávala, při její první kletbě Cruciatus. Pomalu a jistě upadala do bezvědomí…….¨
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Lily vytrhl z jejího přemýšlení
zvuk otevírajících se dve
ří vedoucích do Nebelvírské společenky. V rámu stál James a očividně někoho hledal. Když se jejich oči setkali rozběhl se k přímok ní bez jediného slova ji popadl za ruku a řekl.
" Lily musíš hned za mnou…"
" Proč?"
" Sam!" To bylo jediné co slyšela, protože pak už se nechala táhnout James pryč ze společenky. Mijely chodby a James si neustále něco povídal, ale nerozuměla mu ani jedno slovo jen občas " Moje vina,…. Sirius …… Sam…." A podobně. Už ji netáhl běžela za ním a měla co dělat aby jej dohonila!
P
řemýšlela co se stalo. Viděla v Jamesových očích zlobu, něhu, starost a…. strach?
Rozb
ěhla se konečněse jí povedlo ho předběhnout, jelikož James zvolnil, a tak se chopila příležitosti a postavila se přímo před něj. James jako by si jí nevšiml a vrazil do ní. Lily to ustála, ale pálily jí více než dvě otázky.
" Sakra Jamesi! Kam jdeš? Proč jsi mě odtáhl ze společenky a co je se Samanthou???" Teď už křičela, ale on si jí nevšímal, jen tupě zíral před sebe kamsi na pdlahu. Otočila se tím směrem, ale nic neviděla. Stále hledala cosi divného, ale nic zvláštního tam nebylo, jen bradavická chodba a rohový chrlič. Najednou ucítila ruku na rameni. James ji jemně odstrčil na srranu a udělal tři kroky ke zdi pak se shýbl a.¨

A zvedl pravd
ěpodobně neviditelný plášť.To by nebylo nic zvláštního, kdyby na zemi neležela téměř bíla Samantha.
" Co se stalo?" Zaptala se Lily pohotově, přilekla k Jamesovid a začala ohledávat Sam.
" Crucio." Odpověděl stroze James.
" Sakra Jamesi musíme jí odnést k Poppy!"
" Ty to nezvládneš?"
" Nezvládneš? Nezvládneš?!
Jamesi ona umírá!" Tohle bylo jako povel p
ři hypnóze. James popadl
Samanthy bezvládné t
ělo, přehodil si ji přes rameno a beze slova odešel. Lily se rozběhla za ním. Musela nasadit sprint jelikož James už také utíkal.
Po pár minutách doběhli na ošetřovnu, kdyby Lilyina kamarádka neumírala, tak se sama položila na lůžko,
nechala si dát minimáln
ě povzbuzující lektvar a poté by si u profesora Larse, stařičkého profesora na košťata a tělocvik, nechala zapsat A za sprint!!!
Poppy přiběhla koukla na Sam a hned začala léčit. Jakoby věděla, co jí je. Což se potvrdilo během několik sakund.
" Pane Pottere doufám, že mi zdělíte, kdo použil na slečnu Párkrovou kletbu cruciatus?!" James jako by se konečněřádně probudil z transu a naprosto klidně odpověděl.
" O tom bych si tady s Lily rád popovídal společněs Panem profsorem Brumbálem." Poppy se naštvaně zašklebila a odeslal je pryč, ale že je chce mít opět zpátky.
" Jo a ještě madame Pomfreyová prosím vás, Zatím neposílejte sovu Párkrovým. Jsem si jist, že pro ně pojedeme sami. Děkuji." A při těchto slovech už Lily opět
b
ěželia s Jamesem k ředitelově kanceláři.
" Ty… Máš asi…. Hoo…oodně… rád… běhání. Co?"
Zavolala Lily na Jamese, když byli v polovin
ě cesty.
" Když jde o zdraví někoho na kom mi záleží tak bych se nejraději přemístil, ale toto může jenom Sam…."
" Cože?? Ta mrcha, se nikdy nepochluila." Při této větěse Lily zastavila.
" Jo, a taky asi nepochlubí jestli nepohneš Evansová." James byl očivdně naštvaný, ale to že Lily oslovil Evansová jí vytočilo do neuvěřitelné míry…
" Už běžím POTTRE!!!!" Doufala , že dala dostatečný důraz na jeho příjmení, ale jemu to stejně bylo jedno.
Když doběhli k chrliči, který vede do ředitelovi kanceláře zastavili se až je Chrlič vybídne.
" Znáte heslo?"
" Bertíkovi fazolky tísíckrát jinak." Zazněla dvouhlasá odpověd. To Lily překvapilo. Jakto, že zná helo k řediteli Vždyť to znají jen profesoři a Primus… Aha Potter je Primus! Jak jen mohla zapomenout!!
Do pracovny doslova vtrhli zapoměli zaklepat, ale Brumbál jako by je očekával.
" Pane Pottre, slečno Evansová, prosím posaďte se. Vím co se stalo slečněSamatě ale nevím proč.?!"
" Byl to Srabus!"
" Kdo prosím?"
Te
ď se ujala slova zase Lily.
" Severus Snape."
" A můžete mi vysvětlit proč?" A tak začal James
vpráv
ět co se stalo bezmála před půl hodinou.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

" Dobrá tedy, n
ěkdo by měl upozornit rodinu Párkrovou, já bohužel nemohu, Mylsím, že teď se tady v Bardavacíh musí vyřešit pan Snape.."
" Já, bych tam zdovolením zajel, jestli mohu."
" A pokud to nebude vadit, velice ráa bych jela také. Znám Samanthy rodiče…. Vlastně oba je známe. Mohli bychom?"
" Jeliko jste jediní dva lidé, kteří ví co se stalo, kro mě a Poppy , nezbývá mi ani nic jiného. Počkejte moment." A odešel kamsi do zadní části pracvny.
" Proč chceš ject? Vždyť se tě to ani netýká?" zeptal se do ticha James.
" Netýká? Jamesi, je to má jediná kamarádka, je něco jako moje sestra a navíc paní Párkrovou znám lépe než její manžel!"
" Promiń, jen jsem tě do toho nechtěl zatahovat, teď ti půjde Srabus po krku jelikož teď jsi se s námi kompletně spojila."
" No a? Nejradši bych tu svini zabila! A navíc o městrach neměj, mě nic neudělá. To by si taky jenom zkusil." James seděl s otevřenou pusou. Poprvé slyšel slyšet Lily nadávat na někoho jiného než na něj a uslyšel v jejím hlase zlobu a naprosté rozzuření. Takovou ji neznal. Ačkoliv při jejich hádkách byla vytočená do běla, spíš to barala jako zábavu, ale tedˇ to nebya zábava, tady někdo umíral a Lily si to moc dobře uvědomovala. Z té křehké dívky se stal ďábel poháněn chtíči pomsty! James ani na chvíli nazapochyboval o tom, že kdyby se teďLily se Snapem utkala nevyvázl by z toho živý.

"Co tak vejráš? Tvá
říš se jak vyvoranej Trol!" Chvíli oba mlčeli, ale pak se oba začali neovladatelně smát! Doslova vyprskli smíchy, až obou tekli slzy.
Práv
ě tyto slzy z nich udělali přátele na život a smrt!

Lily si za ten ve
čer uvědomila hned několik věcí . Přišlo jí, že za těch několik minut James dospěl do zodpovědného přítele, který nikdy nezklame a veice zalitovala, že jej nezná tolik jako Sam. Náhle jí zamrazilo. Ona tady přemýšlí nad tím, jak je Potter skvělý a její kamarádka za to musela téměř položit život aby si
to uv
ědomila. Myšlenkový tok přerhl Brumbál, který vyšel z pracovny a podávl jim děravou ponožku.
" Omlouvám se ale nic jiného jsem bohužel nenašel. Tohle je přenášedlo přenese vás k Párkrovým
a za dv
ěhodiny se přenese zpět nezmeškejte ho! Při zpáteční cestě se přemístíte rovnou na ošeřtovnu!
Nashledanou!"
" Jamesi!" zakřičela Lily protože
ponožka za
čala blikat. James se na poslední chvíli chytil a už cítili to známé škubnutí pod pupíkem.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Ocitli se před žlutým domem v Godrikově dole.
" Tak pojď nemáme moc času!"
pobídl James Lily
" Joo. Nepřipadá ti divné že se tam nesvítí?"  
" Třeba drží černou hodinku…" řekl James a přátelsky Lily žďuchl loktem do žeber. Ta mu to oplatila a tak se tímhle po šťoucháváním dostali až k hlavním dveřím. Zaklepali, a nic tak zaklepali, a zse nic.
" Sakra kde můžou být??"
" Nevím…."
" Co budeme dělat?" Lily začala propadat histerii.
" No já bych věděl.."
" Pottere! V Bradaicích ti umírá kamarádka!" V tu chvíli Jamese vtípky přešli a začal racionálně přemýšlet!
" Hm… Lily? Koláktýho je?"
" 21. Září"
" Hm… takl to vím kde jsou! Pojď !"
"Jamesi Porč jdeš k vašemu domu? Jamesi?!"
" Každej rk už asi 20 let pořádají naši 21. Září párty na začátek roku… Takže Párkrovi tam budou!"
" Tohle ale není fér, ty uvidíš rodiče a já ne!"
" Ale!!! Naší velkej holce se stýská???"

"POTTERE!"
¨" No jo… Stůj."
"Proč mi nejdeme dovnitř?"
" Jdeme ale po Potterovsku!"
" Chytni se mě."
" Proč?"
" Prostě se mi chtni kolem krku!"
" Nech si zajít chuť!"
" Dobře, řekla jsi si o to sama!" V tu chvíli vzal Lily do náruče a přemístil se s ní.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Všichni se náramě bavili, když náhle uslyšeli hlasité prásk a
"TADÁ!!!!!l"
"Jamesi co tu děláš?"
" Nesu vám nevěstu! Ne promiň Lily to bylo hnusný, jenom mě nemlať." James hned začal litovat toho,
co
řekl, jelikož Lily se na něj vrhla a před všemi kouzelnickými rodinami ho zlochtala!!! Když skončila své veledílo, slušně se postavila a jakoby se tady před chvíli neválela po Jamesovi
a nelohtala ho p
řede všemi řekla:
" Dobrý večer, za prvé bych se chtěla omluvit, ale řekl abych ho nemlátila a tohle je kromě pořádné rány jediné co tady na Jamese platí. Za druhé vám chi popřát krásný začátek roku a hezky se bavte, jako kdybychm tu nebyli a za třetí bych potřebovala mluvit s manželi Párkrovými. Děkuji za pochopení a přeji vám krásný večer."
Naštěstí to zabralo a všichni se začali opět bavit a náhle se vedle ní objevili pan a paní Párkrovi.
" Musíte s námi do Bradavic a to hned!" Lily naprosto změnila výraz z toho pobaveného, to byla zase ta ustaraná kamarádka.
" Dobrá, máme se tam přemístit?" Teď se zapojil i James
" Ne to nebude třeba máme přenášedlo, které se přesně za 25 minut přemístí máme co dělat!" Při těchto slovech vyběhli z Potterovic domu čtyři osoby. Jako první běžel James. Pak běžel pan Párkr potom paní Párkrová, která se právě pomocí kouzla převlékala. Ze společenského hábitu do modrého hábitu a pohodlnými botami a ne podpatky, ze kterých se Lily dělalo špatně jen je viděla. A na konec, běžela Lily. Všichni už byli u přenášedla
jen Lily ne, tohle už bylo na ní moc. Už nemohla dál jít. James si všiml že nejsou všicni dob
ěhl pro Lily a už po druhé během půl hodiny ji nesl v áručí, ale tentokrát proti tomu nic neměla. James tak, tak doběhl k přenášedlu a položil Lily ruku na ponožku. A náhle, ucitíli známé škubnutí a octli se na ošetřovně.
Manželé Párkrovi okamžitě odeběhli k lůžku kde byla Sam a kde na ně čekal i Brumbál. Primusů si nikdo ani nevšiml.
" Tak pojď Lilym byla to dlohá noc musíš se vyspat." Řekl James a ani ji nepokládal na zem a rovnou zamířil k Nebelvírským kolejím .
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Ráno se Lily probudila, když se posadila poívala se po pokoji. Jejich jediná spolubydlící Nathanaela seděla na posteli a asi čekala, až se probudí.
" Dobré ráno, víš Lily je mi to trapný, ale víš vůbc jak si se sem dostala??"
" Emmmm…. Nathy vlatsně … ne! Jak jsem se sem dostala??"
" To já nevím ale máš tu dva dopisy."
Otevřela první , ten byl od Brumbála-.
Milá slečno Evansová,
Jelikož musíte být vyčerpána z včerejšího plnění školních poviností , uvolnil jsem Vás a pana Pottera
z vyu
čování do konce týdne. Slečna Párkrová je stále v bezvěomí, ale její stav se zlepšil o pár procent . Spozdravem a přání pevných nervůA.W.B.Brumbál.
"A od koho je ten druhý?"
ptala se zv
ědavě Nathy
" Nevím, ale tenhe byl od Brumbála."

" Já vím nikdo krom
ě něj nepíše zeleným ingoustem."
" A co ti napsal?"
" Mám do konce týdne volno.."
" To si ze mě děláš srandu?! Proč?!"
" Primuské povinosti…"

" Aha takže si taky moc neodpo
čneš.. Tak to se nemáš… No nic jdu na snídani, nevíš kde je Sam?"
" Asi někde flámuje znáš jí?
Sirius Black v dív
čí podobě!" Když pak Nathy odeša sama se musela pousmát nad tím, že někde flámuje…
Otevřela ten druhý dopis.
" Dobrou noc Lilienne .
                Tvůj Dvanácterák."

 

1 person judged this article.

Comments

1 Maggie Maggie | Web | 11. may 2010 at 10:36 | React

tipněte si kolik stránek to bylo ve wordu.

2 Lexie Lexie | Web | 11. may 2010 at 16:28 | React

Krásná kapitola. Píšeš krásně Maggie, ale to bych nebyla já, abych si nenašla pár výtek:D. Už jsem ti to sice říkala ve skotsku, ale jen pro připomenutí - kletba cruciatus?no nevím, ale chápu, že jsi potřebovala do děje zařadit a ještě ty překlepy? i když já mam co povídat. Jinak, ale strašně moc povedená kapitola. Betty říká, že jí dlouhé kapitoly odrazují od čtení, což mě občas taky, ale ta tvoje stála za to.
tipuju tak šest nebo osm?!

3 Lexie Lexie | Web | 11. may 2010 at 16:29 | React

jo a co ti dneska bylo?

4 Maggie Maggie | Web | 11. may 2010 at 16:35 | React

[2]: tákže děkuji, cruciatus jé na tuhle připomínku ze skotska jsem jaksi zapoměla, ale tak co, akorád teď nevím co udělat se snapem můžná se ho zbavím o trochu díve než jsem ti původně říkala.... no překlepy, to je věc která ke mě patří i když jsem to třikrát kontrolovala stejně jich tam jako ... no radši jako nic...

[3]: jinak podlehla jsem rýmě ale mamka mě asi stejně ve čtvrtek vyžene do školy...

5 Maggie Maggie | Web | 11. may 2010 at 16:36 | React

jo abylo to sedm a 1/4... :-P

6 Lexie Lexie | Web | 11. may 2010 at 17:05 | React

[5]: tak to jsem to měla jen těsně:D

7 Betty Betty | Email | Web | 11. may 2010 at 18:12 | React

Tak jsem se k ní taky dokopala za což jsem ráda. Byla vážně skvělá. Akorát mi nesedne "stav se zlepšil o pár procent", ale to je jenom můj pocit, myslim že všem ostaním (a normálním) lidem to přijde přirozený

8 Maggie Maggie | Web | 11. may 2010 at 18:13 | React

jj celkem jsi se trefila!!

9 Maggie Maggie | Web | 12. may 2010 at 10:52 | React

mě to taky přijde divný ale bya jsem líná to opravovat...

10 Hani Hani | 14. may 2010 at 12:39 | React

super, super, super, a dekuju za venovani :-) kdy bude dalsi?????

11 Maggie Maggie | Web | 14. may 2010 at 20:37 | React

[10]: nemáš zač a další už mám rozepsanou mylsím že by mohla bejt...

12 Ginngy Ginngy | Web | 4. june 2010 at 19:17 | React

úplně kouzelný. Máš talent

13 Maggie Maggie | Web | 7. june 2010 at 14:47 | React

jé děkuju... akorád ho mos nepoužíám jelikož jsem již hodně dlouho nic nenapsala ale teď sand něco bbude....

14 Hani Hani | 15. june 2010 at 10:42 | React

hele koukej neco napsat nemam v praci co cist :-D

15 Bára :)* Bára :)* | 30. august 2010 at 21:29 | React

Majdi jak říkam jedna kapitola lepší než druhá!!! a píšeš fakt krásně..a holky měly pravdu pár překlepů tam bylo ale to bych ňák neřešila :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement