10. KAPITOLA - Vnuknutí

7. july 2010 at 18:00 | Maggie |  They go their way
WOW! to jsem rychlá, že??? Poslední kapitola zažila snad ještě ukřižování Krista a to je hooodně dávno! No nicméně je tu další kapitola a to desátá je poměrně dost dlouhá, tak snad vás nebude nudit. Příjde mi že se tu teprve začíná trošičku něco dít, ale nejsem si naprosto jistá, že se to bude líbit!! Je to trochu slátanina. Nevěřily by jste, že jsem musela přečíst všechny svoje kapitoly, páč jsem kompletně zapoměla co se tam vlastnmě děje!!! No dost keců. Chtěla bych jí tuto vyjímečnou Kapitolu svým číslem věnovat všem kteří mě poslední dva měsíce bombardovali komentáři ať něco napíšu!! Tak tady jí máte snad se bude líbit a prosím koentujte!! 
                                                                                       Dík moc moc moc Vaše probuzená Maggie 

Bradavický ředitel seděl ve své pracovně. Událost minulé noci mu velice zkomplikovala jeho plán. Zrovna dnes si chtěl Sam zavolat a ujistit se, že ti, kteří mají plnit věštbu, jsou opravdu ti čtyři Nebelvírští. Ale slečna Párkrová byla zrovna teď na ošetřovně v bezvědomí a nevnímala vůbec nic. Bylo to k vzteku. Už věděl kde je první viteál, ale nemohl pro něj, jelikož by se nevyplnila věštba. Přemýšlel o relikviích. Věděl o jedné, o té kterou měl on sám, takže vlastně věděl
i o té druhé, jelikož zrovna v tom viteálu, který měl na mysli byl ten zpropadený kámen. Nechápal jak to, že na něj nepřišel
dříve.
Seděl a přemýšlel, když náhle usnul. Zdál se mu prapodivný sen.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Malý chlapec běhal ve veliké místnosti plné knih a různých jemu, tehdy neznámých věcí. Neustále obíhal vysoké křeslo, na němž seděla postarší žena a láskyplně se na něj usmívala.
" Briane, Briane. Pojď sem ke mně, sedni si. Musím ti toho ještě tolik vyprávět, abys jednou byl jako já. Silný znalý magie a samostatný. Vzpomínáš si, jak jsem ti nedávno vyprávěla o těch třech mocných věcech? Víš, ačkoliv ti stále říkám, abys byl samostatný v některých případech, je lepší, když je vás více na jednu věc. Neneseš břímě sám a můžeš se spolehnout na své přátele, kterým důvěřuješ. Víš, jaké číslo je v bíle magii celkem důležité a zobrazuje se téměř
ve všech souhvězdích na důležitých pozicích??"
" 256!" zakřičel malý chlapec a očka mu svítili nadějí že se trefil.
" Ne, je to jednoduché číslo 3. Souhvěz….."
" Proč jsou tak důležitá ta souhvězdí, nebo jak jsi to říkala??"
" Souhvězdí, milý Briane to je všechno, z hvězd můžeš předpovídat budoucnost, přítomnost jen minulost nemůžeš, z hvězd pochází světlo tudíž bílá magie, jakožto světlá stránka kouzel."
Náhle se sen začal rozplývat a nahradil jej druhý… Mladý muž stál vedle
stářím shrbené ženy.
" Takže si to znovu shrneme Briane. Čím můžeš zničit černou magii?" Zeptala se ta žena.
"
Jedině černou magíí!"
" Vida, a co je taková černá mag……" Najednou Brian uslyšel hlas, který se stále přibližoval.
"Albusi! Albusi! Albusi!!" Otevřel oči a před ním stála zadýchaná Poppy!
" Ach Poppy, co tu děláte? Jak je slečně Párkrové??"
" Nechápu to, náhle se uzdravila a nevím proč??? Zkrátka to nechápu měla být podle svého stavu
ještě minimálně dva dny v bezvědomí a teď mi sedí v ošetřovně a chce pryč!!!" Byla velice rozčílená, říkala si, že nestudovala roky na lékouzelnici, aby se jí pak pacienti jen tak uzdravovali a chtěli nastupovat do normálního života po něčem takovém jako je kletba Cruciatus. Samozřejmě byla ráda za zdraví své svěřenkyně, ale nechápala to!
A už vůbec nevěděla o co jde, když jí Albus odpověděl :
" Chápu vaše zmatení, ale já asi vím kdo nebo co má to dočinění se slečnou Párkrovou. Ale vysvětlím vám to až někdy příště, teď rychle za slečnou!!"
a v duchu dodal " Konečně budu znát odpovědi na nemálo otázek!!"
Když přišli do ošetřovny, uvítala je Samantha sedící na lůžku s nohama visícíma přes okraj lůžka a vesele s nimi kopala do vzduchu.
" Jé, pane řediteli to jsem ráda, že už jste tady, nevidím žádný problém. Který by se týkal mého zdraví a proto nechápu proč bych nemohla jít na kolej!!!"
A andělsky se na Brumbála usmála aby potvrdila svá slova.
Brumbál byl sice v šoku, ale odpověděl. " Ano, slečno budete moci jít, jen až mi zodpovíte pár otázek. Promiňte madam Pomfreyová, ale já nevidím žádné zámky nemoci, a proto nechápu proč bychom měli mladému člověku bránit v pohybu na čerstvém vzduchu, navíc slečna Párkrová už několikrát prokázala, že je velice odolná, proti různým zranění a….." Dál svůj monolog pokračovat nemohl, jelikož do ošetřovny vlítla Lily a v závěsu za ní hned James se Siriusem.
" Já sem věděla, že se z toho dostaneš!!!" zařičela na celou ošetřovnu Lily a vlítla Sam do náručí.
" Co jsi u Brumbálova konce vousů dělala?? Jej, dobrá den pane řediteli…."
" To víš Lily, znáš naší Sam to by nebyla ona kdyby, neměla něco extra!" Řekl James
měl co dělat aby se nezačal smát, jelikož Lily teď dělala, že tem vůbec není… ¨
" Jistě!" Přitakal Sirius " viď Očko??"
" Jo a mimochodem" to se zase vrátila k životu Lily " nechtěla by, jsi mi něco říct????"
" no totiž já bych s vámi hrozně ráda šla, ale mám své povinnosti!" A pohledem zamířila k Brumbálovy zvedla se z lůžka, nechala své kamarády, kamarády a pomalu se vydala za brumbálem do jeho pracovny.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Když přišli, Brumbál vyčaroval dvě pohodlná křesílka naproti sobě.
" Takže Samantho, potřeboval bych se vás zeptat na několik otázek." Když uviděl souhlasné přikývnutí pokračoval. " potřeboval bych vědět zda-li si myslíte, že by měl každý z vašich přátel za koho se třeba dejme tomu s někým utkat nebo podobně…."
" Myslíte se za někoho obětovat?? Ano, tedy myslím…." A začala v duchu přemýšlet nad tím co řekla. 'No tak já jsem já schopná se za někoho obětovat? Jo jednoznačně jo! Holky, Lily, James.. ehm… za toho sem se celkem častokrát málem nechala zabít… no vlastně co úplněk, ten jelen si totiž nechá taky všechno líbit! No pak Lily, pravděpodobně jo…. Sirius …. Určitě, za přítele stoprocentně no Remus, má skoro stejně velké srdce jako jsou Bradavice a Petr… ta krysa!! No nevím asi jo…stoprocentně za jídlo by, se obětoval!!!!'
při téhle myšlence se pousmála a pak s jistým duševním uspokojením Brumbálovi konečně řádně odpověděla.
" Ano, pane řediteli každý z nás má se za co obětovat, ale proč se mě ptáte??"
" To vám bohužel říci nemohu pokud pánové Potter, Black, Lupin a Petigrew uznají, že vám to mohou nebo musí říct, tak to vědět budete… teď
se s vámi rozloučím, ale potřeboval bych od vás, jestli byste mohla dojít pro ty čtyři.. Děkuji vám, přeji krásný večer a nashledanou.." ještě jednou se na něj usmála otočila se a klidně odešla. Jen co zavřela dveře začala jí v hlavě šrotovat.
' Proč mi to sakra nechce říct???
Co pak mi nevěří?? Kde je asi tak mám najít? Remus bude ve společence to je jasný, James hm… kolik je??? Šest hm.. tak to je na tréninku no skvělý!!!! '
Náhle spatřila, jak někdo jde po chodbě proti ní, nikdy by si to nemyslela, že dostane strach tam, kde to má nejradši. Raději si vytáhla hůlku.
" Sam?? Jsi to ty??"
" Výborně o jednoho míň na hledání!!"
" Cože?" Sirius naprosto nechápal, o co jde.
" No, shání se po vás Brumbál, tak vás musím všechny čtyři najít.. Paráda, zrovna s tebou sem nevěděla kde začít. Nevím ani tvůj letošní objev, tákže sem nevěděla u které koleje začít dřív, už sem si říkala, že začnu
Mrzimorem třetím ročníkem.."
A žďuchla jej při tom loktem do žeber. "Niž by jsi nešel, nebo jo??" to už bylo příliš a tak jí to chtěl stejnou mincí oplatit!
" No víš, celkem sem přemýšlel nad tvojí rodinou…
třeba taková Melisa…" a začal se smát.. Po chvíli se k němu přidala i Sam jelikož si řekla, že to nemá cenu řešit akorád by vznikla další sázka.

Asi před rokem a půl se vsadili že nedokáže s Lily flirtovat celej den. Po té co ho Lily zesměšnila před celou velkou síní, si musel Sirius odbarvit hlavu a lidé si ho často poletly s Luciusem… Celkem pohled k popukání, když vidíte překvapenou Narcisu jak se lepí na Siriuse!!!!
Hlavně jeho pohled, od té doby se spolu nesazí, tedy spíše Sirius se nesází s Sam… Při téhle vzpomínce se musela začít smát ještě víc a takhle došli až do společenky kde vyzvedli Remuse a šli ke kuchyni, pro Petra a pak na hřiště pro Jamese.

Když byli v poloviční cestě do kuchyně, Sam se pořád smála, začali si totiž znovu vyprávět Siriusovu sázku
.
Náhle za nimi někdo zakřičel:
" Hej Severusi!!" a nebyl to nikdo jiný, než Lily. " Víš, není slušné se plížit mezi lidmi
a pak po nich házet kletby."
" Nepleť se do toho…"
" Nebo co?? Taky po mě hodíš nějakou peprnou kletbu?? To pochybuju, na to jsi moc velkej srab. Dvakrát bys to neudělal?? A co na to říkal vlastně Brumbál?? Nebyl asi moc potěšen že??" Celá tahle scéna se odehrávala na druhé straně chodby a ani jeden z aktérů si nevšim, že jsou tam tři přihlížející.
" Siriusi" zašeptala Sam " udělejte něco, dyť jí zabije, jestli ho bude takhle provokovat."
" Ne, nezabije, ani se jí nedotkne na to si jí až moc váží. Spíš bych řek, že ona zabije jeho…"
" Nepleť se do věcí, do kterých ti nic není!!"
" No jasně mě do toho vlastně nic není, když jsi mi skoro zabil kamarádku co?"
" Buď ráda že skoro!! Příště ji zabiju, nebýt toho, že tam přišel ten hňup, byla by mrtvá."
" Jistě takže když přišel ten, jak ty říkáš hňup, jsi ty jako prašivá krysa utekl co?? Ooo to je ale odvaha!! Vážně, opravdu se hodíš na temnou stranu, protože jsi srab! Jo, už chápu proč ti říkají Srabusi!! SRABUSI!"
" Ooou to jsi přehnala Lily, jdu tam." Rozhodl se Sirius. A Pomalu vyšel k nim potichu, aby ho Srabus neslyšel, ale v tu chvíli se stalo něco, co ani jeden z nich ( Sirius a Snape) neočekával.
" Ty… ty…. Nejsi nic než jenom blbá hnusná mudlovská šmejdka, se kterou nemá cenu si špinit ruce!" zařval přes celou chodbu Snape.
" Oprava."Řekl sirius Sam a Remusovi, kteří se potichu přiblížili k němu. " Snape to posral… Tak nemyslel
jsem si, že to někdy řeknu, ale celkem se o něj bojím… Tohle vážně přepísk, bejt jim už zdrham.. To mu jde ne???"
" Cos to řekl?"
"ŠMEJDKO!"
" Co prosím?" při těchto otázkch se celkem rychle blížila k němu, vycítil, že je to nebezpečné poštvat si proti sobě Lily, to je jako mávat býkovy před nosem červeným šátečkem, ale už nemohl nic udělat, jelikož než se rozhodl
utéct, přilétla mu na tvář ne jedna ne dvě ne tři, ale čtyři facky. Poté co Lily vykonala co musela na něj vítězoslavně pohlédla.
" Buď rád že jsem nevytáhla hůlku! Už nikdy, opakuji nikdy, mi neřekneš šmejdko a jestli jo?? Tak tě jednoduše zabiju.. Jako ta tvoje šmejdka to pro mě bude nejjednodušší, a pro tebe to bude potupa i když budeš mrtvej. Sčítej si své dny Srabusi, nemusí jich být mnoho. Teď zmiz!" k Lilyinu překvapení se Severus otočil a odešel. Vřelo to v něm, ale co mohl dělat? Nic.
Když Snape zašel za roh ještě chvíli počkali, a pak se s jásotem vydali za Lily. Sam jí děkovala, že lepší bitku ještě nikdy neviděla. Remus jí tleskal a Sirius? Přišel k ní, poklekl
a se slovy "Skláním se ti mistře!" jí políbil ručku pak se zvedl a naoko zklamaně
řekl.
" Škoda, že tu nebyl James!!"
" Proč??" Nechápala Lily.
" Poprvé by viděl, jak mlátíš někoho jiného než jeho!"
Po cestě se nic zvláštního dál nestalo. Petra našli ležícího v asi deseti dortíčcích a odcházejícího od zmožených skřítků se slovy " Nechte mi to tu ještě se vrátím" což je moc netěšilo. Skřítci byli vždycky rádi když k nim někdo přišel, ale na Petra si vytvořili za těch pět let co u nich byl pečený vařený (s to doslova) jakousi alergii. Pak vyzvedli už jen Jamese z tréninku, jen se domluvili, že mu raději incident se Snapem říkat nebudou. Nechtěli ho dráždit. Ještě by si to šel se Snapem vyřešit sám!!
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Když přišli Poberti
do Brumbálovy pracovny, už na ně čekal s připravenými křesly.
" Posaďte se pánové myslím, že tu budete poměrně dlouho. Chtěl bych vám nejdříve vše vypovědět a pak se ptejte. Dobrá tedy. Byli jste vyvoleni pro velice, velice důležitý úkol. Úkol, který může ovlivnit celý kouzelnický svět. Před pár týdny byla vyřčena tato věštba:
(pro ty co by náhodou zapomněli, jak zněl je tu znovu a ještě hodně krát asi bude…
J)
Čtyřka krve čisté,
Lásky jenom pravé,
smrti se nebojíc,
smrt blíž nepoznajíc.
Zastaví zlo,

Jenž část země poznalo.
Jsou zde jen tři věci,
Jež zlo zničí přeci,
První věc je velmi mocná,
Vysaje tvou duši do dna,

Když ji však odoláš,
Ztracené si přivoláš,
Druhá vez, že mocná je,
Minulost v ní zůstane.
Třetí dá ti logiku,
Nejsilnější
praktiku,

Jak přemoci zlo,
To by ti pomohlo.
Doufám, že už jistě víš
Fakt, že ty se jim postavíš.
Zničit je však můžeš,

Pouhou odvahou může,
Hodného hrdinství,
Jen on jak vytasit meč, ví,
Zvítězí
odvaha, nad lstí,
To niko nikdy neví.
Vy jste ta čtyřka, čistá krev vládne po staletí ve všech vašich rodinách. Vaším úkolem je zničit Lorda Voldemorta. Když jste vy nastoupili do školy rok před, on odešel. Jako nejlepší žák udělal zkoušky OVCE a založil kruh lidí, posedlých černou magii jako on sám. Mánie pro čistou krev.."
"Uvažuje stejně jako moje matka!"
konstatoval Sirius. " Hm… promiňte profesore."
" Takže těmto lidem říká Smrtijedi, může jich být v této době kolem padesátky. Jenže to není všechno co si Lord Voldemort vytvořil. Chtěl se stát nesmrtelným, a tak si vytvořil viteály. Viteály jsou věci, do kterých se uloží kousek duše. To jsou ty ti věci! V této době má jen tři viteály a my, tedy vlastně vy je musíte zničit. První věc je prsten po jeho matce. Je v něm jedna z relikvíí. Ano, relikvie, o kterých jste četli, jsou skutečné. Je v něm kámen života. Druhá věc je Raddlův deník. Totiž, aby jste rozuměli Raddle, tak se jmenuje Voldemort. A třetí věc je korunka Hildy z Havraspáru. To jsou jeho tři viteály máme půl rok na to, abychom je zničili jestli selžeme vytvoří si další tentokrát živý viteál, hada jménem Nagginy, toho bude obtížné zabít, a tak máme co dělat. Vím již kde je první viteál, o druhém možná tuším vím, že bude někde tady v Bradavicích a třetí nemám ponětí kde vzít. Bude jej mít pravděpodobně jeho nejvěrnější ze Smrtijedů. Tak myslím si že máte na dnešní večer co dělat, aby jste to vstřebali, zítra vám pošlu sovu kdy a kde se sejdeme. Pamatujte si, že musíte si najít něco,cokoliv co máte rádi na této škole, zemi na tomhle světě za co budete mít jak bojovat. Nějaké otázky?"
" Ano, dvě bych měl." Ozval se znepokojený James. " Ehm…. Jak mám stíhat tréninky s famfrpálem, přípravu na TTK a ještě plnění úkolu??
A ještě jedna ví o tom Samantha?"
" Ano, nad tím jsem už přemýšlel, pokud se nemýlím tak pane Pottere máte v družstvu velice dobrého zástupce, takže bude stačit, když se budete zůčasňuvat jen některých tréninků a TTK se vás týká jen třikrát do roka… Vím že to bude obtížné, ale budete to muset zvládnout…"
" V pořádku já si s tím nějak poradím…"
" Jinak slečna Párkrová o tom neví nic.. Pokud budete chtít, můžete do toho zasvětit své nejbližší přátele, ale jinak to nikomu neříkejte, po incidentu se slečnou Párkrovou si nejsem jistý zda-li do Bradavic již neproudí zlo od Voldemorta…"
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
"Tákže komu to řekneme??" Zeptal se Remus, když stáli před vchodem do Společenské místnosti. Buclatá dáma už téměř rostla., jelikož už tak stáli téměř půl hodiny.
" Samatha a Lily." Odpověděl rozhodně James.
" Hm… dobře.. jinak Jamesi, nevěděli jsme že jsi si udělal zástupce?!"
" No Liz… Problém?" Usmál se a konečně se otočil na buclatou dámu se slovy:
" Participus Nosteras"
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Jen jak vešli do společensky vrazili do Sam, která už na ně čekala za dveřmi…
" Hm… tákže řeknete mi to velký tajemství nebo ne??"
" Ale Sam, to musíš mít nějaký výpadky paměti, dyť už jsme ti řekli, že je Remus napůl vlče!!" Zasmál se Sirius.
" Hahaha!!
Ne fákt co vám řikal?!"
" Dobře, ale jenom když s náma někam pujdete!!" řekl se škodolibým ksichtem Sirius. Za což si vysloužil pořádnou ránu do ramene od Lily.
" Lily, ty jsi si asi nevšimla Dvanácteráka co? Že mě mlátíš?!" další rána tentokrát od Dvanácteráka….
" Nechte toho jdeme nebo ne?!?!" zakřičela až moc nahlas Sam, až se někteří přítomní ve spolčence na ně otočili.
" Výborně!! Hlavně nenápadně že Sam?" A tak se všichni vydali do Komnaty nejvyšší potřeby a Poberti jim vše vysvětlili. Když konečně skončili zůstaly holky sedět s otevřenými ústy…
 

3 people judged this article.

Comments

1 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 7. july 2010 at 19:53 | React

Výborně ;-) Něco bys ještě za prázdniny přidat mohla ne?
Kapitola se ti vážně, vážně povedla!

2 Maggie Maggie | Web | 7. july 2010 at 21:46 | React

jo jo zítra bdud psát jako o závod!! :D

3 Lexie Lexie | Web | 7. july 2010 at 22:13 | React

krása Mag! kapitola se ti moc moc povedla a doufám, že budeš co nejdřív pokračovat:D

4 Maggie Maggie | Web | 8. july 2010 at 9:31 | React

jj teĎ jdu na další!! nevím kdy jí dopíšu pokusím se ještě dneska!! ale nejdýl je tu fákt zítra!!! :P jinak děkuji za chválu!!! :-) @->---

5 Sam Sam | 8. july 2010 at 11:25 | React

jůů to dobrý ale doufám že pokračování bude brzo.

6 Lexie Lexie | Web | 8. july 2010 at 15:19 | React

a ještě chci poděkovat za pochvalu naší kapitoly:D myslím za nás za všechnyxD

7 Maggie Maggie | Web | 8. july 2010 at 21:13 | React

istě!! zítra bude první část 11. kapitoly mám jí napsanou ale není opravená abylo by tam mooc chyb!!! :D

8 Betty Betty | 10. july 2010 at 21:02 | React

dostala jsem se sem až teď, promiň
ohromný, teď jdu rychle číst další kapitolu

9 Maggie Maggie | Web | 15. july 2010 at 16:01 | React

v pohodě!!! :D dobře že se lbí!!! P.S. For every one i lost my password i don´t knew what to do!!! :(

10 Bára :)* Bára :)* | 30. august 2010 at 21:46 | React

Dneska už sem přečetla 5 kapitolu takže si musim dát voraz :D ale píšeš užasně

11 Maggie Maggie | Web | 30. august 2010 at 23:33 | React

jasnačka!!! :D

12 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 15. october 2010 at 13:59 | React

Dobrý článek.

13 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 12. january 2011 at 14:50 | React

máš to tu pekne

14 Maggie Maggie | Web | 12. january 2011 at 16:10 | React

[13]: Děkuju :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement