14.KAPITOLA - První úkol 2/2

26. december 2010 at 17:11 | Maggie |  They go their way
TAk je tu další kapča.. Podle mě je aspoň konec celkem vtipný. Chtěla bych jí věnovat Báře. protože sem tam konečně, jak by asi řekla dala někoho dohromady se Siriusem :)) Je vážně kraťoučká tak snad se bude líbit.
                                                                                                 VAše MaggieV mysli začal shromažďovat všechny kopie. Dal si trochu na čas aby si byl jist, že se to povede. Když už kámen začal doslova žhnout, rozhodl se ukončit chvilku" mlčení" a tak vyskočil směrem do prava spolu s pěti kopiemi ty se rozběhli do jakéhosi půlkruhu. Drak otočil hlavu přímo na Jamese a už už se nadechoval, když se z druhé strany vyřítila druhá polovina kopií. Kopie Stev byl/a téměř zasáhnut/a ohnivým plamenem ale Stev uhnul rychleji, než se stihl prozradit. Až teď si byl James vědom publika, které jásavě zakřičelo.  Nebyl však čas drak už se pomalu začal vzpamatovávat a začal šlehat plameny po všech kopiích na pravé straně.  James začal svůj už předvymyšlený scénář. Ten spočíval v tom, že se kopie chaoticky střídali ať už na volném prostranství tak za kameny a podobnými úkryty, když na ně drak poslal ohnivou salvu. Kopie na levé straně dělali to samé, a tak kdyby ste sledovali jednu postavu všimli by ste si, že se vlastně důmyslně proplétají a kolují kolem celé arény. Jamese tohle všechno běhání začala unavovat, věděl, že takhle se ke drakovi nedostane.  Ještě jednou se otočil aby zjisti, kde se právě drak nachází. Drak se vrhal na kopie na druhé straně. Tedův sav nebyl příliš dobrý. Drak už ho dvakrát zasáhl. Plameny jen Tedem prolétly, drak se zatím zaměřil na něj a snažil se ho zabít jednou pro vždy což byl dobrý stav pro Jamese, ale drak naopak věděl, že je to podraz a bude se náhodně trefovat do kopií, až narazí na Jamese. James se tedy rohodl jednat. Vyrazil vpřed, přeběhl jednu skalku a schoval se za další kamen. V tu chvíli ten samí zákrok udělali další čtyři kopie na různých místech.  Drak rezignoval z náhodného trefování do těch otravných věcí a sedl si na všechny nohy, chvíli zmateně koukal, není se čemu divit kromě se neustále měnících kopií na okrajích arény, se stále schovávali a měnili kopie blížící se k drakovi, a tak dračice přešla k jiné strategii. Otevřela chtřtán a začala plivat oheň v souvislém pruhu kolem dokola.  Teď by James v koncích, pak však dostal nápad. Začal vysílat červené jiskry do vzduchu, nad dračicí se začalo tvořit cosi jako ohňostroj všichni se začali dívat nahoru a tohle přesně James potřeboval prohodil se s kopií  Stevenem  a náhle stál přímo pod drakem, poslední dvě várky červených jisker už přestávali zářit na obloze a tak rychle popadl zlaté vejce sedící uprostřed šesti vajec. Jakmile se dotkl vejce, ze všech stran se na draka snesla omračující kletba a drak se skácel na zem těsně vedle Jamese. Když drak dopadl, James začal pomalu a jistě rušit existence kopií. Pěkně jedné po druhé, aby dodal chvíli dramatický okamžik, až zůstane úplně sám v celé aréně. Za jásavého pokřiku tribun zvedl vejce nad hlavu a odešel vchodem, který objevil pod tribunou Mrzimoru. Prošel uličkou, minul nedočkavou Poppy, která jako by doufala, že bude mít co na práci, James jí jen zamával a ona se unaveně sesunula na připravené lehátko, to ještě nevěděla, co ji čeká.
Petr Pavlovič Gragorovskij draka omámil nejprve matoucí kletbou a poté použil Obsucularo, které dračici na moment oslepilo, to byl přesně čas, který potřeboval, aby se proplížil pod jejím trupem a ukradl jí druhé vejce. Ale všichni říkali, že to měl jednoduché, protože mu připad Grónský bílý. Nemálo studentů i pochybovalo, že byla dračice zdravá. Jediný kdo přišel k zmaru, byla Louisa de Morphe. Francouzska nakonec skončila u Poppy s rozsáhlými popáleninami.  Když vstoupila do arény byla pravděpodobně vyhozená z rytmu, jelikož na ni zbyl Maďarský trnoocasý, Louisa vstoupila do arény a jediné na co jsi vzpomněla, bylo ochranné kouzlo a Protego. Když vyslala proti salvě ohně Protego oheň se rozletěl na všechny strany. Nebýt Ochraných štítů kolem tribun polovina Bradavic by skončila na hromádce uhlí. Louisa to brala, co nejrychleji tam budu tím lépe. Takže při své zběsilé cestě kdy se vyhýbala ohni a drakovým trnům, běžela ke středu arény. Měla opravdu štěstí, protože vyvázla živá, dvakrát jí zasáhla ohnivá koule od draka, a nebýt její mrštnosti asi by to nepřežila. Část jejího provokativního trikotku se jí přiškvařila na stehno, když ji James viděl, usoudil, že ho asi už nikdy nebude chtít nosit.
Večer po oslavě Jamesovo" přežití" jak to při proslovu podotkl Sirius seděl James už sám ve spolčence v klíně mu leželo vejce velké jako dvě lidské hlavy, a prohlížel si jej. Žádný uzávěr nemělo jen slabé vlnkování po stranách, neměl nejmenší ponětí jak ho otevřít nebo co s ním dělat….
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Týden se sešel s týdnem s týdnem a školou se nesla další vlna vzrušení. V sobotu dopoledne 21. Listopadu se utkal v dalším semifinálovém kole Zmijozel proti Havraspáru. Vyhrál samo sebou Zmijozel, však za cenu dvou Havraspárských hráčů, odrážeče Roderra a chtyče Mowlese, kteří skončili na ošetřovně.  Den poté studenti Bradavic poprvé od prvního úkolu uviděli Louisu, James naprosto nechápal, co s ní Poppy udělala, ale když vešla do velké síně, přísahal by, že byla hezčí než dřív. Většina osazenstva snídaně, se na Louisu otočila a při té příležitosti si Lily nenechala ujít příležitost aby vlepila zasněnému Jamesi výchovný pohlavek. Když se na ni otočil s nechápavým výrazem ve tváři utrousila, že když už to zveřejnil, ta ať to udržuje. Den poté krásná Louisa přikráčela k jejich stolu a za ní nešel nikdo jiný než Sirius. Poté co Louisa posnídala a odešla od stolu, Sam se na Siria otočila a nechápavě na něj civěla.
" Co je?" ozval se Sirius, kterého to zjevně znervózňovalo.
" Nic.." zakroutila hlavou Sam " jenom přemýšlím co si se sebou udělal, že ti nalítla na ty tvoje ubohý triky."  A uchechtla se.
" Pfe…  Moje triky nejsou ubohý Párkrová.  Já aspoň nějaký mám, víš??" oplatil jí stejnou mincí Sirius a mrkl na ní pravým okme.
" Oh můj bože!" vykřikla Sam a odsunula se od něj co nejdál jí to snídající prváci dovolili.
" CO je?" Zeptala se nechápající Lily, která pohledem těkala od jednoho k druhému.
" On s ní spal!" Vykřikla šokovaná Sam a neodpustila si na něj nataženou rukou ukázat a udělat obličej" zvrhlosti".
" To," nadechla se a pokračovala dál. " Je zvrhlost Blacku! CO mám asi tak dělat teď já?"
" No," nadechl se Sirius a všichni věděli, že přijde nějaká zvrhlá odpověď " jelikož jeden šampión je už zabraýj, tak už ti zbývá jenom Petr." Jako na zavolanou Gragorovkij prošel kolem jejich stolu a zamířil na druhou stranu velké síně. Sam na něj chvíli koukala. Pozastavila se na vypracovaném těle, pak jí však pohled padl na hrubé rysy obličeje a odvrátila zrak načež se otočila zády ke všem a udělala mimiku zvracení.
" Neříkal tady někdo na začátku roku,. že jsou to pěkní hoši?" Popichoval ji Sirius.
" Ne.. nevzpomínám si.." Zamyslela se Sam, načež se Sirius zvedl odešel si vyzvednout svou kořist ke stolu Krásnohůlských a odešli spolu ruku v ruce na pozemky, kde výjimečně nepršelo.
" No, a co ty Jamesi?" stočila Sam pohled zpět na pár sedící naproti ní. Lily, jakoby nevnímala.
" Hej!" zaprotestovala Lily a dala na protest Jamesovi polibek, načež se zvedla a odtáhla ho pryč od jídla. Ještě se otočila, zamrkala na Sam a zavolala.
" Asi nemáš na vybranou, buď sláva nebo pád." A odešla i Jamesem, který už se plně vzdal nároku na jídlo a tak kráčel vedle ní. Sam se jen zhroutila na lavici a těžce oddychla, najednou si všimla pudinkových skleniček vedle ní a tak si vzala jednu a začala jíst, jelikož nikdo už na snídani nepřicházel popadla všechny čtyři zbývající pudinky a začala je pomalu ujídat čajovou lžičkou. Když dokončovala třetí pudink se stejnou depkou jako u prvního, přisedl si k ní Jefres s Danielem.
" Co tak smutně?" Zeptal se Jefres podívajíc se na tři vybílené skleničky od pudinku a Sam šťourající se ve čtvrté.
" Sirius spí s tou francouzskou." Kostatovala Sam a polkla velký kus pudinku.
" Aha, tak to naprosto chápu, ale to by měla bejt smutná spíš ona ne?" Zapřemýšlel Daniel.
" Ty.." začala Sam a ukázala na malého Pottera lžičkou, kterou zrovna olízla. " mlč!... zrádce." Dodala potom potichu a znovu se ponořila do pudinkového obležení.
" Já to furt nechápu" Zasmál se Jefres.
" No… abych udržela laťku s tím… ani nevím, jak se menuje, už zbývá jenom ten Rusák, protože jak určitě víš James je jaksi oficiálně zadaný."
" No a proč s ním musím udržovat laťku?"
" Protože pak by se na moje místo vrhla Stinsová." A nenávistně koukla k Mrzimorskému stolu, kde seděla velice krásná blondýna s obrovskýma očima. Sam vždy říkala, že je jak mimino, taky má tak vykulenej a vypatlanej výraz.
" U merlina." Zanadával Jefres a pobaveně si pak vzal Croisant z mísy. " dyť tohle přece není soutěž ne?" dokončil svou myšlenku.
" Ou, Jefíku, Jefíku… Všechno je soutěž." Načež odložila poslední dojedený pudink zamávala oboum zmateným bratrům, ještě soucitně pohladila Jefrese po vlasech a pak odkráčela z Velké síně.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lexie Lexie | Web | 26. december 2010 at 17:33 | React

Super kapitola Mag. Dobře se četla a poslední rozhovor neměl chybu:D

2 Maggie Maggie | Web | 26. december 2010 at 22:05 | React

[1]: děkuji mnohokrát :))

3 Lexie Lexie | Web | 27. december 2010 at 9:54 | React

Nový design? Pěkný:D

4 Maggie Maggie | Web | 27. december 2010 at 12:01 | React

[3]: pěkný udu totiž na chatě tak už sem udělala silvestrovský :)) ;)

5 Maggie Maggie | Web | 27. december 2010 at 12:02 | React

[4]: místo toho pěkný mělo bejt děkuju sem nějak mimo, čtu do vou ráno a vstávám kolem dvanáctý :D XD

6 MaBaFL blááá blááá :) MaBaFL blááá blááá :) | 27. december 2010 at 18:10 | React

Krááááásnááááááá děkuju za věnovní a za to že si už konečně Síriusovi našla holku :) Jinak fakt bylo to bonba :) moc se mi to líbilo :)

7 Lily Lily | Web | 3. january 2011 at 23:24 | React

Chudáček maličká Sam. Je mi jí moc líto, ale nejspíš bude meset jít za Rusákem.
Tohle je skvělá kapitolovka a už se těším, na další kapitoly

8 Maggie Maggie | Web | 10. january 2011 at 19:53 | React

[7]: dík moc :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement