19.KAPITOLA - Stalo se jedné noci

13. february 2011 at 21:14 | Maggie |  They go their way

Tak a je tu Valentýnská kapitola. Je tak strašně přeValentyzovaná až to bolí. Udělala jsem dvě věci, kterým jsem se chtěla vyvarovat,a le nakonec mi ty moje neposedný prsty napsali co se mi tam prostě líbilo nejvíc. Původně jsem také chtěla dát na tuhle kapitolu Ratting, ale pak jsem si to rozmyslela a vyřešila to trochu jinak. Ta snad se vám bude líbit. A Krásného Valentýna!!
 Jo a ještě něco, vlastně jsem ještě nikdy pořádně nepopsala jak moje AUTP postavy vypadají. Do teď jsem nechávala až na pár informací tuto představu na vás, teď jsem zařadila fotky, kde jsou přesně holky, které vypadají tak jak já si svou je OC přestavuju. Tak hezké sladké počtení
                                                                 Vaše Maggie

" … No a pak jsem si tady Lily hodil přes rameno a vyletěl do vzduchu." Tuhle historku už Sam slyšela snad po stý. James jim hned převyprávěl jak se to tam dělo, a to bylo asi poprvé a naposled pravdivě. Od včerejšího odpoledne, kdy skončil na druhém místě stejně jako Louisa, si svou historku přibarvoval od každého vyprávění čím dál tím víc. Nejprve začal jen s tím, že hned věděl cestu zpět. Ale teď už omráčil i ty troly a při zpáteční cestě se mu porouchalo koště. Sam i zbytek u snídaně, kteří znali pravdivou historku, měli co dělat aby se nezačali smát, ale nakonec v té snůšce lží ty prvňáčky nechali.
" Co to?!" Sirius zvedl hlavu a tak tak ho minula krabice, která přistála před Sam. Nakonec Fred zakroužil nad krabicí spokojeně na ni usedl. Během chvilky dopadlo ještě několik krabic a to: Jamesovi, Remusovi, Lily, Lis, Mel a ještě jedna Sam, která málem rozdrtila Freda.
" Aha to bude pro Barbaru." A otočila se k Havraspárskému stolu, ale Barauš se skláněla nad svou krabici a vesele jí zamávala.
" A na mě si nikdo nevzpomněl!" Naoko zesmutněl Sirius. " To jsem se ocitl na nějaký poště či kde?" Nechápal spousty krabic rozházených po stole. " A jak to že máš dvě?!" Ohradil se na Sam.
" Nevím, sama to nechápu, ale jestli chceš tak ti jednu dám.."
" Ne tak rychle dámo!" zakročila Lily. " To se na to ani nekoukneš?" Načež Sam začala otevírat horní krabici. Otevřela ji a viděla spoustu hedvábných papírů, odkryla první vrstvu a pod ní bylo psaníčko.
                  " Všechno nejlepší k 17. narozeninám!
                                                               Lily J*"
Spustil se neuvěřitelný ječák z Samina hrdla a honem se otočila k Lil a objímala jí.
" Říkala jsem, že ti dárek dám až v Bradavicích nebo ne?" Řekla Lil a objala Sam.
" A co to teda je?" Zajímal se Sirius a už už odkryl šaty ukryté pod papíry.
" Nic! Uvidíš… Á Lily ty si se zbláznila!"
" Já vím" odpověděla jí zrzka, položila svoje šaty na zem vedle sebe a pustila se do snídaně.   
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Týden utekl jako voda. V Bradavicích se neřešilo nic jiného než bál. A Sirius byl ještě více než normálně alergický na davy dívek táhnoucí se za ním na každém kroku. Ani by mu tak nevadili, kdyby mu furt nekecaly o nějakých šatech co budou mít na sobě. Ach ano šaty téma omílané již týden všemi dívkami na škole. Jakmile někdo řekl šaty dělala se Siriovi vyrážka.
" Chceš zachránit?" Ozvalo se za ním, a ačkoliv neměl nejmenší ponětí, kdo to je řekl ano. Pak ho někdo popadl za ruku nastavil ji na rámě a náhle uviděl na pravé straně malou ručku s pleteným náramkem a hned věděl, o koho se jedná. Aniž by si svou teorii ověřil pohledem, začal konverzaci.
" Takže Sam. Copak potřebuješ?" konečně na ni pohlédl.
" Ale nic, jenom jsi měl dost panický výraz hrůzy, když jsi viděl  jak z Velké síně vyšly další holky."
" Copa další holky hlavně vyšla Angela!" Zachechtal se Sirius. " S kým půjdeš?"
" Ani nevím, asi sama a možná se kouknu na toho Petra. James říkal, že je celkem vtipný. A s kým půjdeš ty?"
" Nevím, s touhle? Nebo s touhle," když prošla jakási dívka z Mrzimoru a krátkými zrzavými vlasy. " Tak jo hele zatim pa, jdu okouknout nový materiál." A rozběhl se za dívkou. Sam se otočila a šla do pokoje protože už teď měla skluz!
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Dveře se otevřely a Sam vešla do bývalého pokoje. Teď však byla zem pokryta obrázky. Účesy, make up, všechno na obrázcích. Šaty byly naházené na postelích a boty všude možně.
" CO ty obrázky?" Zeptala se Sam a přeskákala ke své posteli.
" Víš, ty jsi možná čarodějka od narození," Začala Lil " Ale já ti udělám takový účes až se z toho zblázníš!" Po nejméně čtyřech hodinách dohadování, kouzlení a všemožných příprav stály všechny tři u dveří a už jen kontrolovaly poslední úpravy.
 Sam měla nakonec šaty od Lily, boty na vysokém podpatku a vlasy stejně jako ta slečna na obrázku
SAM
sAM

Lily s oblékla své oblíbené šaty botky na podpatku a vlasy si jen tak natočila.
Lilyiny šaty
lil

Když vešly do společensky Nathy v růžových šatech.
Nathy
 Se odebrala k jakémusi klukovi, kterého Sam znala od vidění. Lily hned padla do náruče Jamesovi, a to doslova jelikož zapomněla na jeden schod. A Sam se pomalu vydala za Siriem.
" Sluší ti to." Konstatoval.
" Tobě taky, ale řekla bych, že podle těch slečen co tady sedí a zírají na tebe, nejsem první, kdo ti něco takového řekl."  Sirius sice přijal dárek od Jamesovi mamky - společenský oblek, ale nepoužil ho celý. Motýlka nechal ležet na posteli a místo toho si bílou košili trošku rozepnul.  Sam někdo štípnul do nahého ramena.
" Nezapomněla jsi mi něco říct?!" Byla to Lily.
" Ne, ani ne. Pozvánka mi přišla asi před půlhodinou a ty sis zrovna dělala vlasy, tak jsem nechtěla vyrušovat… Au!" zajíkla, když jí na nahé rameno přiletěla rána.
" U merlina, ta byla velká, promiň." Začala se omlouvat Lily.
 Pak přišli už jen Lis
LIS
 a Mel
Mel
, která se připojila k elegantnímu Remusovi a mohlo se vyrazit na ples.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Velká síň byla vyzdobena na počest Nebelvíru a kupodivu vhodně skombinována se stolky tvarovanými do srdíček. Když dorazily do síně většina hostů už tu byla. Brumbál musel použít nafukovací kouzlo, protože jinak nebylo možné, aby naskládal tak velký parket a tolik stolečků kolem dokola s původní rozlohou Síně.  Vybrali si stolek u zdi, kde měli přehled o všem, co se kde šustne.  Když přešlis stolku objevilo se sedm židlí a oni se usadili. Lily si sedla vedle Jamese a Sam vedle Sam seděl Remus s Mel vedle které seděla Lis a na Siria vyšlo místo mezi Lis a Lily.
" Hele všechny jídla jsou udělaná pro dvojce." Ozvala se Mel, která držela jídelníček.
" Takže co si dáme?" Zeptal se Sirius Sam a mrkl na ni.
" S tebou? Nic, nemohla bych s tebou sdílet sliny."
" Ehm Ehm!" odkašlal si důležitě James..
" No, já bych řekla, že tohle už máš za sebou Sam." Zasmála se Lily a poklepala jí po ruce, kterou měla nataženou na stole.
" Taky pravda." Zamyslela se Sam. " Takže nějaký koktejl?  Třeba … Sex od The Beach?"
" Hej!" zaprotestovala Lily.
" Dělam si srandu …  Tak co sem ti na to měla odpovědět?!" Pak se otočila na Siria, který se chlámal smíchy " ne ZLATÍČKO, nic si nedám."
" Vážení a milý studenti, chtěl bych Vás uvítat na Plese na oslavu Vítězství Nebelvírského družstva v famfrpálovém Turnaji tří škol!" Celá síň zajásala  a dala se do tlesku. " A proto bych poprosil hráče Nebelvírského a Kruvalského  družstva aby tancem započali tenhle ples." Načež popošel pár kroků dozadu a posadil se na svou židli.
" To si ze mě dělá srandu, že jo?" Zaprotestovala  Lis. " Nikdy bych neřekla, že tohle udělám, ale Siriusi nezatančil by sis?"
" Ale tak co mám dělat." A zvedl se spolu s Jamesem a Lily, kteří už byli na poloviční cestě k parketu.
" Hej, nechcete si někdo zatančit?" Přiřítil se k jejich stolu Jefres.
" Kde máš doprovod?" Zeptala se Mel.
" Utekl, když viděl  Siriuse, ne to je na dlouhý vyprávění a já tam musím. Sam?"
" Jestli mi oba dovolíte." Řekla Mel, to patřilo Sam a převážně Remusovi " chtěla bych něco zkusit, vlastně jsem to s Lis chtěli udělat už dávno, ale dneska se na to konečně cítím." Dala rychlou pusu Remusovi a běžela s Jefresem rychle k parketu, kde už se hrála předehra klasického valčíku.
"Přeju vám to." Koukla Sam na Rema .
" Jo to možná jo, ale nevydrží nám to." Zarmoutil se Remus.
" Proč by ne?!"
" Sam nedělám si naděje, že ty dva roky by to vydržela. A pokud půjde v tvých stopách, no řekněme, že na to má předpoklady.." Po chvilce se začal smát a  Sam ho objala. Těžko říct, zdali to byl beznadějný smích nebo mu to prostě připadalo zábavné.
A mezitím na parketu:
" Tak moje sestra jo?" rýpla si Lis.
"  No, vadí ti to snad? Neměla by spíš ona dávat pozor na tebe a ne ty na ni?" Oplatil ji to Sirius.
" Jak kdy, když si nablízku ty, tak by se měla mít na pozoru každá" Sirius se zasmál, tohle nebylo to, čeho chtěla docílit, a tak dodala: " A nebo vlastně každý ne?" Tím ho konečně naštvala a tak s ní prudce zatočil.  Když se dotočila, zeptal se:
 " Jaks to myslela?" Odpovědí mu přišel jen tajemný úsměv.
" Hele ty jedna!" A zatočil s ní ještě jednou.
" To víš, měla jsem dobrého učitele." Zašvitořila.
" O děkuji."
" Ne tebe jsem nemyslela." Řekla naoko uraženě a kývla hlavou k Sam bavící se s Remusem.
" Pamatuješ si je?" Zeptala se po chvíli nudného valčíku.
" Koho?" Nechápal Sirius.
" Ty holky co s nima spíš, přece."
" Jo většinu."
" A pamatuješ si je, jakože pamatuješ nebo máš nějakej seznam?"
" Myslíš seznam s názvem " Hysterky, kterým se vyhýbat"?  Ne nemám, to je dobrej nápad"
" Fuj!" zaprotestovala Lis a pak se společně chvíli smáli. Po chvíli byla podle Siria opět čas na otočku a tak zase zatočil s droboučkou Lis.
" Hele dost těch toček!" zaprotestovala Lis." Co kdybych takhle s tebou zatočila já, to by se t nelíbilo co?"
" Klidně si posluž." Řekl Sirius lhostejně a tohle přesně lis potřebovala. Zatočila s ním, ale protože byl příliš vysoký na její ruku musela ho pustit v přesně v tuhle chvíli se prohodila s Mel. Když se Sirius dotočil, Mel si ho čapla a pokračovala v tanci.
" Takže kde jsme to skončili?" Zeptala se.
" U seznamu z hysterek se kterými kdy jsem spal." Zašklebil se.
" Stejně si myslím, že bys t neudělal…."
" Dívej, ony se vážně prohodily." Žasla Sam.
" Jo a Sirius si toho ani nevšiml." Přitakal Remus.
" Zatím, Mel ještě moc nemluvila" Zapřemýšlela Sam.
" A to by ji mělo prozradit?" Nechápal Remus5
" Mel je moc slušná, zatímco Lis je zase až moc drzá." Konstatovala Sam.
" Když myslíš." Zasmál se Remus.
" CO?! CO dělala?" Zeptala se napjatě Sam. " Počkej ty kecy, že jde v mých šlápějích… Ne, řekni, že to není pravda!" Chvíli zděšeně koukala na tančící pár a pak se začala neuvěřitelně smát.
" Koukej!" přerušil její sólo Remus.
" Na co?!"
" Sirius uši!" Řekl jen a pak už se složil v slzách smíchu. Sam tomu nemohla uvěřit Sirius Black, ten Sirius Black zrudl kvůli nějaké narážce její dodnes slušné sestřičky…
" Hele, Brumbál se přidal, pojď si ho tam vyzvednout a já ho jdu zachránit z těch spárů té dračice." Sam na něj zůstala koukat s otevřenou pusou a pak se přidala k němu a došli Mel a Siria.
" Ehm, ehm." Odkašlal si  Remus. " Mohu si vzít zpět moje třeštidlo?"
" Jo, ale Remusi tvoje třeštidlo je u …"  Teprve teď mu došlo, že Lis si během jeho otočky změnila šaty a účes a že vlastně celou dobu mluvil s Mel.
" U Albusových trenek!"
" Dobrý večer pane Blacku."  Proplul kolem netančící čtyřky Brumbál s Minervou a během pár vteřin zase zmizeli mezi dalšími studenty.
" Odveď jsi toho ďábla!" A znechuceně od Mel odskočil.
" A přijmul bys zpět velkého ďábla?" zašvitořila Sam Siriovi do ouška.
" Ne dneska už žádný narážky, žádný vtípky, žádný dvojsmysly! Hlavně ty ne.." Náhle se z toho pohledného neohroženého hřebce. (A/N- nesnáším to slovo ale tak co.. :-D) stal ustrašený zablácený zajíček.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
Když se odebraly nižší ročníky do postelí, přiřítila se skupina Sudičky a ples se dostal na úplně jinou úroveň tance. Lis si našla jakého si Daniela z Kruvalu a Lily s Jamesem brzy odešli protože Lily si vyvrkla kotník.
Sirius skončil u baru, který byl otevřen po půlnoci s celou lahví ohnivé whisky. Přišla si k němu sednout Sam, s depkou z toho, že obě její sestry budou jako ona a nakonec se k nim přidal i Jefres, který se necítil ve své kůži, protože mu odřeklo rande. Nakonec přišla i jediná černovláska z rodiny Párkrových Barbara
Barbara
, která jenom koukala na všechny přítomné opilé a velice se bavila.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOOo
" Už je to lepší?" Zeptal se James a sundal Lily černý střevíček a vyměnil ho za studený obklad.
" Jo, mnohem." A políbila ho, James si raději k ní klekl, protože tak to bylo pohodlnější a pak najednou jejich polibek přerušil. Lily na něj zmateně koukla a podívala se na něj. Náhle se tam ocitl na jednom koleni s krabičkou v ruce.
" Takhle to přesně vypadat nemělo, ale čert  to vem. Lily Evansová vezmeš si mě?"
Zásnubní prsten
" Ano, ano, ano, ano, tisíckrát ano!"  Zapoměla na svůj kotní a tak jak rychle zvedla, zase padla do křesla zpět. James jí navlékl prsten na levý prsteníček.
" Proč černý?" Zeptala se.
" Protože jsi jiná než ostatní a plus nebude tak nápadný." Za ten dodatek ho praštila do ramene. On ji opatrně vzal do náručí a nesl ji po schodech do své ložnice. Už po cestě se zbavila otravného motýlka a košile už byla rozepínaná po celé délce, když James otevíral dveře do ložnice. Lily hodila hlavou, aby se zbavila vlasů, které jí překáželi v líbání Jamese. Ten nohou zavřel dveře a už pokračoval v cestě k posteli až na konci pokoje. Když ji zvedl, aby ji posadil na postel, ale nezdebná Lily zatáhla za zip a tak s jeho pomocí vyklouzla ze šatů jako nic. On ji znovu políbil a pak už jen zatáhl rudá nebesa.
OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo
 "Sam!" Otočila se, až když ji zatáhl za ruku.
" Počkej…miliju tě.." Ticho to ticho bylo tak dlouhé, že ho musel prolomit, i když nechtěla.
" Helejte se pane, tohle já znám nejdř.." Umlčel jí polibkem.
" Vážně?"
" Vážně, jako že se Black menuju."
" No nevím zdali, jste použil zrovna dobré přirovnání, ale co s vámi že? Pane Blacku." A nechala se unášet na vlnách polibků až k němu do ložnice.  Kde mezitím ležela Lily na Jamesově hrudi a topila se v jeho očích. Jednou dvakrát třikrát ho políbila, když se otevřely dveře.
" Pšt!" sykl na Lily.
" Ale pane Balcku!" Zasmála se Sam. A Lily v posteli, kterou právě dvojce obcházela vyprskla smíchy. James jí však hned strčil ruku do pusu, takže nebylo nic slyšet. Ale Jamesův palec to schytal a tak byl poněkud prokouslý.  Slyšeli, jak Sirius roztáhl závěs.
" Neměli bychom se nějak vypařit? Kde je ten tajnej vchod?" Zašeptala Lily Jamesovy do ucha.
" Ne," odpověděl jí " on to neudělá, jí ne a i kdybys chtěla odsud tak ten vchod je u Siriusovi postele."
" Děkuji, teď už nikdy v klidu neusnu."
" Proč?" zeptal se.
" Protože to znamená, že se zrovna on může k nám dostat a vůbec nikdo si toho nevšimne!" zvýšila trochu šepot a tak jí James zakryl ústal. Při tom jí odpověděl.
" To si myslíš, že ta chodba vede jenom k vám? Naivko." Čímž si vysloužil další ránu pěstí do ramene.  James měl ale přece jen pravdu. Po pár minutách se z druhé postele ozývalo už jen tiché chrápání jak oba usnuli…
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 °Alex °Alex | Web | 15. february 2011 at 6:25 | React

Dik :).

2 Káťule Káťule | Web | 17. february 2011 at 19:04 | React

u mě diplomek za bleskovku :-), snad se bude líbit :-)

3 de-elfinek de-elfinek | 23. february 2011 at 16:56 | React

ahojky to jsou krásný šaty a tvůj blog taky hlavně dess :)
podívej se prosím na ten můj a zanech komentář děkuju :)

4 Maggie Maggie | Web | 23. february 2011 at 20:12 | React

[3]: moc díky a ráda bych ale nenechal jsi mi adresu :-O :D

5 Lexie Lexie | Web | 25. february 2011 at 16:21 | React

No krása Mag! Zasnoubení...hmm, co mi to jen připomíná :-? :-D ;-) . Nevadí ti ale, že ti zkritizuju ty šaty, páč se mi vážně moc nelíbí. Kapitola byla ale jinak úžasná

6 Maggie Maggie | Web | 25. february 2011 at 22:58 | React

[5]: nevadí ;-) mě se líbí především ty slečny protože sedí na moji představuj AUTP. postav.. No zasnoubení je staršně originální věc, ale kdybys viděla původní znění této povídky tak bys to asi pochopila.. :D no řekněme, že jsem asi ze správného důvodu to změnila a chtěla tam dát ratting :D.. znáš mě ;-)

7 Lexie Lexie | Web | 3. march 2011 at 20:49 | React

Wow, novej dess. Super, ale na mojí obrazovce neni skoro vidět :-(

8 Maggie, Bára :) Maggie, Bára :) | 3. march 2011 at 20:58 | React

[7]:  Sakra! :-D zkusím změnit jinak děkuji děkuji ;)

9 LilyE LilyE | 24. october 2012 at 22:55 | React

Moc pěkný :-) To zasnoubení bylo nádherný a celá tahle povídka taky = D

10 Maggie Maggie | 25. october 2012 at 17:01 | React

[9]: Jůů On to někdo čte! :) Tak to já to dopíšu ;) :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement