5.kapitola - Spojka

25. april 2011 at 12:42 |  Od začátku ke konci
Takže, sama tomu nemůžu uvěřit, ale OPRAVDU sem napsala pokračování OZKK!!! Kapitolka je krátká, spíš taková spojka, abych mohla dál pokračovat, hodně sem přeskočila, ale to vám doufám vadit nebude (navazuje to) snad se vám to bude líbit, protože ačkoli to neni kapitola na kterou bych byla obsahem nějak axtra pyšná, můžu konečně potvrdit že jsem konečně zpět! A stejně tak jako Alex, Lili, Nimfadora, James, Sírius a Remus!!!
PS: komentujte, kritizujte a nehleďte na chyby...
(opět) Vaše Bára
PS: Maggi, vidíš že v OZKK mam pořád o čem psát :D

Co můžete dělat ve chvíli, kdy vás zradí jeden z nejlepších přátel? Skupina se semkne a přestane komukoli věřit, co je ale ještě horší, malinký, nepatrný červíček ve vaší hlavě začne nahlodávat víru ve všechny ostatní….
Bylo jich sedm, teď jich je pouhých šest, nikdo nevyčnívá, shnilé ovoce bylo odstraněno, strom přátelství a naděje může opět plodit zdravé plody, co když je ale kůra stromu tak poškozená, že se jen těžko, bude znovu zacelovat.
Můžete zatnout zuby, jít dál, věřit a nikdy se nevzdávat, nebo raději utéct do bezpečí a doufat že se vše zpraví. Možná by bylo lepší, kdyby utekly, možná by se jim nic nestalo, možná by strom neutrpěl ztráty. Ale to by jsme se nemohly bavit o naší šestici, Lili, James, Sírius, Alex, Remus a Nimfadora.
………………………………………………………………………………………………….
Nejhůř na tom byla Alex, seděla v tlustém svetru, na zemi v rohu společenské místnosti, hrnek s čajem, který jí přinesla také zoufalá Nimfadora, už byl skoro ledový, Alex se ho ani nedotkla. Tmavé dlouhé vlasy jí neupraveně padaly do obličeje. Oči se jí neustále protáčeli, takže bylo chvílemi vidět pouze bělmo. Z plných rtů je občas unikl bolestný sten.
Nikdo nevěděl co se s ní děje. Albus Brumbál stál, který se na ní také jen hodinu upřeně díval taky neznal odpověď.
Nikdo se k ní nemohla přiblížit. Vznášela se pár centimetrů nad zemí a okolo ní byla průhledná bublina, ke která vždycky když se někdo přiblížil, zlověstně zaprskala a odvážlivce odhodila několik metrů dozadu.
Brumbál společenku opustil se slovy že kdyby se něco změnilo, ať mu pošlou patrona. Ochotně souhlasili.
"Co myslíte že se s ní děje" pípla nervozně Lili a zvedla zarudlé oči od dlouhého pláče k ostatním, Remus jí ochranitelsky držel kolem ramen.
"Nemám ponětí" odvětila suše Lili, která seděla v jednom křesílku hned u krbu.
James jenom pokrčil rameny, Remus složil hlavu do dlaní. Nikdo z nim už neměl co říct, Probírali Petrovu zradu asi hodinu, pak řešili s Brumbálem co bude dál, po tom co Voldemort dal opět najevo svou přítomnost. Brumbál jim řekl pouze to, že pro ně se zatím nic nemění, budou dál studovat sedmý ročník kouzel, na konci skládat zkoušky a pak se připojí ke svým rodinám ve válce, tedy pokud budou chtít. Strach, zmatek, neštěstí a prázdnota, se ve všech neustále opakoval.
"Já vím co s ní je" promluvil náhle Sírius.
"Cože"? Zeptali se všichni najednou.
"Ona vidí věci, které se ještě nestali"!! Vykřikl a začal jak blázen běhat po společenské místnosti, na jedné straně sebral tužku a papíry. Přiběhl k Alex (na bezpečnou vzdálenost, tak aby se nedotýkal jejího kopacího "obalu", opatrně jí posunul brko a pergamen blíž k obalu, kupodivu pergamen i brko prošli.
"Myslíš" zaskřehotala náhle Alex.
"Vím" odpověděl s úsměvem. Alexin pohled se po třech hodinách zaostřil na Síriusovu pohlednou tvář. Pak se její oči opět protočili, Alex se chytla pergamenu a začlaa psát, bohužel ne anglicky. Byli to pokřivené klikyháky kolečka, vlnky, složitá spleť křivek a obrázků. Po půl hodině přestala. Pokresleno bylo dvacet papírů. Nim vytáhla hůlku a přivolala patrona, kterého vzápětí odeslala Brumbálovi se vzkazem.
Jakmile Alex odložila pero, bublina okolo ní praskla. Alex spadla na zem a zhroutila se. Sírius k ní přiskočil a opatrně si jí zvednul hlavu do klína.
"Tohle už mi nikdy nedělej" napomenu jí, když opartně a vyčerpaně otevřela oči.
"Neboj, nebudu" usmála se. Zvedla se do sedu odejmula ho, až teď jí došlo, co pro ní vlastně znamená.
Zbylá čtyřka se rozpačitě odvrátila, když se Alex se Síriusem začali líbat.
Pak do pokoje vlítl maličký profesor Kratikton.
"Všichni okamžitě vstávat"!!!!! Jeho tvář byla bílá strachy. V ruce třímal hůlku a za ním stála McGonagallová, dlouhé vlasy rozpuštěné, kostěné brýle nasazené na nose a oblečená do černých šatů. Šla z ní hrůza, Všech šest mladých kouzelníků (jediní, kteří nespali) si v hlavě vybavili jediné slovo "Voldemort"….
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maggie Maggie | Web | 27. april 2011 at 14:21 | React

WOW! super konečně zase píšeš poberty! juchů!!! Jsem napjatá jak struna na houslích a chci další kapitolu šup šup honem! Jediná věc co ti neříkám poprvé : prosim tě přečti si to po sobě aspoň ty osoby co tam píšeš dokážu si domyslet co tím chtěl básník říci, ale uznej že: ""Co myslíte že se s ní děje" pípla nervozně Lili a zvedla zarudlé oči od dlouhého pláče k ostatním, Remus jí ochranitelsky držel kolem ramen.
"Nemám ponětí" odvětila suše Lili, která seděla v jednom křesílku hned u krbu." je poněkud matoucí nechápu proč si tyhle dvě neustále pleteš :-D :D :-) jinak super a piš dál kočko!

2 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 27. april 2011 at 15:00 | React

Rozpuštěna McGonagallová?! zajímavá představa :D

3 Bára :) Bára :) | 27. april 2011 at 20:57 | React

M: nevim proč si je pletu :D to je fuk když to pochopíte :D
B: tak když je mladá tak bude chodit rozpuštěná :D

4 LilyE LilyE | 24. october 2012 at 23:19 | React

pěkný a jsem zvědavá jak to bude dál :-) jinak je trošku neporozumětitelný jak tam máš prohozený nějaký osoby ale to se dá zvládnout :-)

5 Haniwell Haniwell | 26. october 2012 at 14:51 | React

pokracovani, co nejdriv.... nejlepe hned!!! tohle je muceni

6 LilyE LilyE | 26. october 2012 at 16:26 | React

[5]: že jo

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama