March 2013

Realita

29. march 2013 at 20:46 | Bára |  Deník trosek budoucnosti
Něco tě naštve a ty nevíš co s tím, něco tě zraní a ty nevíš co s tím, něco se ti vysměje a ty nevíš co s tím. Spousta lidí jde a do něčeho praští, břečí, nebo to hází za hlavu. Nebudu vám nic nalhávat, já dělám tyhle všechny věco taky + se snažím něco napsat. Někdy to dopadne hůř, někdy lépe, jaký je zrovna tohle případ, to můžete pousoudit vy sami. Akorát mě trošku děsí, že můj popisek je třikrát tak dlouhý jako "dílo samotné"...
Peace...Bára

Den první - start?

25. march 2013 at 22:12 | Maggie |  Deník trosek budoucnosti
Křídla kdysi hledala,
tu před oči jí vlétl.
Prameny vody pak,
život její spletl..
Jiskrným plamínkem jak pochodeň plála,
na začátku knihy, kdy romance vlála.
Jejich hlas
Křídla co daroval,
z dálky se třpytí.
Vodou ztopil s nimi i růžové kvítí.
Pochodní vatru založil,
šedavým popelem udusil,
co z tlustých knih nám v srdce prýští.
Jeho hlas
Křídla však oschla, letím výš,
vodu bez peřejí nikdy nespatříš.
Pochodně hasnou, však stačí jen jiskra,
aby pak v budoucnu nová kniha vznikla.
Můj hlas
A/N - Odpověď, kterou nejspíš nenajdeš..

To ne já, to život pouhý

24. march 2013 at 15:28 | Maggie |  Téma týdne
Když se poslední dveře zavřou, průvodčí projde všechny kabinky, jakoby nahlédl do životů těch, kteří si vyvolili právě tuto cestu. Oloupaný banán početné rodiny se třemi dětmy, které bezhlavě běhaly po jednotlivých vozech, časopis, která zde nechala matka snažící se mezi řádky bulváru zastavit svá dítka. Pak po úmorných dvou hodinách své snahy srolovala časopis do podoby, ve které se právě nacházel a ulehla do sedačky. Kdyby průvodčí přišel blíže, cítil by její parfém, vůni vlasů a teplo, které stále poněkud sálalo z hnědé kůže. Urovná závěs a zatáhne okno na klapku, šlupka od banánu letí do koše a jej čeká ještě ke stovce dalších příběhů. Milostné příběhy, příběhy smutku, odloučení, příběhy jež by stáli za zapsání do novel i příběhy, keré nestojí o zmínku. Přiběhy špinavé, kruté, vášnivé či jemné jako byla ta čokoláda, jejíž obal zbyl samotnému průvodčímu..

Každý to zná

4. march 2013 at 22:34 | Maggie |  Lyricko-epické pokusy o poezii
Když se snažíte napsat článek do školních novin, občas z vás vyjdou neuvěřitelné plky.. Znáte ten pocit? Já už ano.. Múza utíká a beznaděj se dostavuje čím dál častěji. Přesto, ti kteří studují se možná vševědoucně pousmějí (snad) a ti, kteří už nestudují, si možná vzpomenou na roky bez starostí.
Maggie O_o